Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

V dobách již dávno dávných

Než jsem se narodila, bylo všechno úplně jinak. Blonďatá slečna ze Slaného, která nosila vše v růžovém, lodičky a občas na pole svůj ,,tranďák“ podle všeho nemohla mít děti. To byl čas, kdy bylo v módě retro. Kudrnaté vlasy a pro nás nynější trocha blázince v barvách. Byl to svět veselejší a bezstarostnější, ale zároveň i dost podobný. Vše se totiž vrací v dnešní době, kromě novinek, které nás potkávají v podobách prasečí a ptačí chřipky, se vracejí také věci z dob dávných. Moderní vymoženosti jako počítače tenkrát ani nepotřebovali.

Myslím, že se určitě neřešila finanční krize, tak jako dnes. Každý neměl doma sbírku džínsů. Plakáty nebyly rozvěšeny po zdech, jako je tomu nyní u většiny mladých lidí. V módě byl Peter Nagy a třeba taky Depeche mode, které známe i teď. Ale také mnohé jiné věci. Nakupovalo se v Tuzexu za takzvané bony a lidé nebyli úplně odrovnaní z velikého výběru všech možných věcí jako je tomu dnes.

Dnes už ani nevíme, co si máme pořídit, moderní svět pohltil i starší generaci lidí. Jenže já se vlastně ani narodit neměla. Byl rok 1991 když blonďatá slečna v růžovém potřebovala nutně na toaletu. Potkala mládence a zeptala se, jestli neví, kde jsou veřejné záchodky. V dnešní době by jsem se asi těžko ptala cizího muže, kde jsou veřejné záchody. Trochu bych se bála, že půjde semnou, a že to nedopadne dobře, ach ten dnešní svět.

Mládenec ji poradil a přeskočila jiskra. A protože slečinka v růžovém děti mít nemohla, samozřejmě hned po roce otěhotněla (ach ta ironie).

Byla svatba, vše se nakoupilo v modrém a čekalo se na vytouženého potomka, který se měl jmenovat Matěj. Tehdy to asi nebylo tak podchycené, protože se nenarodil Matěj ale narodila se dívka, kterou pojmenovali Květa. Všechno měla v modrém a to jí zůstalo dodnes. A slečna v růžovém a hodný mládenec, který věděl kde jsou záchodky? 31.října tomu bylo 18 let, co se to stalo. Slečna, která je už 18 let paní stále chodí v růžovém, a mládenec, který je pánem je o něco kulatější než kdysi.Z holčičky, která se kdysi v roce 1992 narodila, je nyní slečna a její pokoj je celý v modré barvě.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
01. 11. 2009, 10:32


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 10. Čtenáři celkem udělili: 45 bodů. Průměrný počet bodů: 4.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát