Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 5. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slánské děti účinkují v nové upoutávce k filmu Sametový let č. 89

Děti z novinářského kroužku při DDM Ostrov Slaný se v říjnu 2010 zúčastnily natáčení filmu Sametový let, při kterém poznaly dění za kamerou a  také si na vlastní kůži vyzkoušely obtížnost herecké profese. Reflexe této zkušenosti se objeví v připravovaném čísle časopisu Trosečník, který by měl vyjít během následujících třech týdnů.

Redakci časopisu inspirovalo natáčení natolik, že se rozhodla nechat veřejnost nahlédnout pod pokličku přípravy čísla. A proto si každý návštěvník DDM Ostrov Slaný může nyní prohlédnout nástěnku s příznačným názvem „Jak vzniká časopis“. Ačkoliv se tato prezentace vešla na poměrně malý prostor, tak i zde platí, že co vypadá jednoduše, stojí mnoho úsilí. Od rukopisu až k vytištění vede cesta dlouhá.

Každopádně intenzivní dokončovací práce oživil teaser k filmu Sametový let č. 89, jenž lze shlédnout zde:   http://www.youtube.com/watch?v=DWVvPilW17o.

Ve scéně vítání a pochodu na průvod vystupují právě malí žurnalisté. Objeví se však samozřejmě i ve výsledném snímku, na jehož slavnostní premiéru budou pozváni. Navíc nově získali i zkušenost  s animovaným filmem. V listopadu loňského roku si totiž každý mohl natočit ve Stanici techniků vlastní krátký „animák“ a díky tomu poznat filmařské řemeslo z jiné stránky.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Martina Bittnerová
25. 01. 2011, 14:20


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Eliška
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát