Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 8. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Malí novináři přibírají nové členy a připravují rádio

Novinářský kroužek při DDM Ostrov Slaný bude i v letošním školním roce úspěšně pokračovat ve svých aktivitách, jako je třeba vydávání časopisu Trosečník. Zároveň však připravuje nově i projekt prvního dětského rádia ve Slaném, díky kterému malí žurnalisté získají zkušenosti i s tímto médiem.

Navíc obsah časopisu se začne orientovat na dění ve městě Slaný a jeho okolí. Tím by měla vzniknout určitá alternativa k místnímu tisku. Pohled dětí je totiž velice upřímný a většinou ještě nezatížený.

Stejně jako minulý rok i letos na členy kroužku čeká řada exkurzí, jejichž prostřednictvím poznají zákulisí rozhlasu, tištěného deníku, či muzea. Čtenáři Trosečníku se pak mohou těšit na reportáže, kterými tyto neobvyklé zážitky zprostředkují.

Vzhledem k vytýčeným cílům je spodní věková hranice stanovena na jedenáct let. Mladší zájemci mohou docházet do nově otevíraného kroužku s názvem Malý čtenář, jehož náplň směřuje spíše k volné tvorbě příběhů a povídek, hraní scének a výchově ke čtení. Ta se v současné době velice podceňuje, přitom se četba pozitivně odráží i na školních výsledcích žáků.

Na oba kroužky se lze samozřejmě ještě přihlásit. Buď přímo osobně v sídle DDM Ostrov Slaný, nebo si na: http://www.ostrov-svc.cz/ stáhnout přihlášku a poslat ji vyplněnou e-mailem.

Lektorkou obou kroužků je Martina Bittnerová, která se dlouhodobě věnuje publicistice, literární tvorbě a mediální výchově, přičemž jí za měsíc vyjde v pražském nakladatelství Daranus kniha. Ta také případně podá bližší informace k samotné práci kroužků na e-mailu:martina.bittnerova@seznam.cz.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Martina Bittnerová
06. 09. 2011, 16:11


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 1 bodů. Průměrný počet bodů: 1

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Apolena
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.84%

Spíše ne
graf

15.35%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2690
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát