Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 25. září 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Falešný kominík řádí ve Slaném

Kliknutím zvětšit
Některé komíny ve Slaném vymetá falešný kominík. Foto Sláva Pilík

Téměř jak vystřižena z filmu „Vrchní prchni“ se ukazuje informace, kterou jsme získali na pravidelné tiskovce starosty o tom, že ve Slaném se objevil falešný kominík. Údaje vychází z živnostenského úřadu, který upozorňuje občany Slaného na toto nebezpečí.

Podle starosty Slaného tento řemeslník skutečně ve Slaném „pracuje“, a to dokonce zhruba tři měsíce. Prokáže se osvědčením, komín dokonce vyčistí a jak je k tomu nutné vyhotoví rovněž revizní zprávu. Pohříchu k tomu, aby to mohl provést právoplatně, není odborně zdatný a tak jeho potvrzení nemají valné ceny. Městem se proslýchá dokonce informace, že v jednom případě týden po vyčištění komínu „falešným kominíkem“ domácnost vyhořela.

Další zajímavou informací je, že identita kominíka-nekominíka známa je, ale město potřebuje jednoznačné důkazy, aby mohlo jednat proti původci řemesla, které je živností vázanou a bez právoplatného osvědčení se provozovat nesmí.

Zdali vše skončí, či naopak začne podobnou honičkou, jaká se ve zmíněném filmu odehrála na karlovarské kolonádě, to není známo. Za prvé je podstatné, že kominíků tolik jako vrchních není a za druhé je důležitý také fakt, že honička po střechách slánských domů by nemusela dobře dopadnout pro žádného z dosud zbylých kominíků.

Sláva Pilík
05. 04. 2010, 15:02


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 3.75

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Andrea
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.86%

Spíše ano
graf

17.37%

Spíše ne
graf

14.35%

V žádném případě
graf

23.42%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1917
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát