Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 25. září 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pizzu vám dovezou až domů

Kliknutím zvětšit
Příjemné prostředí a výborná kuchyně jsou tou nejlepší pozvánkou pro hosty. Foto Libor Pošta

Každý jedinec naladěný na italskou kuchyni, hlavně na různé druhy pizz a těstovinových pokrmů, by měl určitě otestovat pizzerii, nacházející se na Masarykově náměstí ve Slaném, Martinickém dvoře. PIZZA – RISTORANTE TOSCANA má všechny předpoklady pro to, aby uměním svých kuchařů, příjemným prostředím, profesionální obsluhou a dalšími přednostmi okouzlila i náročného italského gurmána.

Šéfkuchař pizzerie s pohádkovým jménem, Nebojsa Vujič, musel k uskutečnění svého snu – otevření pizzerie v poklidném českém městečku, podniknout poměrně dlouhou a vůbec ne záviděníhodnou cestu. Jak už jeho příjmení napovídá, Nebojsa je rodilý Chorvat, ač s moravskými kořeny. Na vlastní kůži poznal, jak na Balkáně „chutná“ válka a dlouhá léta před ní utíkal – z Chorvatska do Srbska, až se nakonec vrátil ke svým kořenům - do země České.

Když se konečně ocitl v zemi, kde měl jistotu, že jeho dům jednoho dne nerozmetá letecká puma, ocitl se – díky jeho bratrovi, Ljubišovi, ve vyhlášené pizzerii v Praze, na Staroměstském náměstí. Pod dohledem velmi přísných učitelů – specialistů na přípravu pizz ze slunné Itálie, kteří jinak výbornému kuchaři neprominuli vůbec nic, se Nebojsa Vujič po několika letech vypracoval na vyhlášeného kuchaře – specialistu na italskou kuchyni. V jeho hlavě se ale začala rozvíjet myšlenka na zřízení pizzerie, pokud možno poblíž Prahy, v čemž ho podporoval i jeho bratr: „Nebojso, neboje se, jdi do toho!“

A tak Nebojsa začal pátrat po vhodném zázemí pro svojí pizzerii. Poskytnuto mu bylo v městě Slaném majiteli domu čp. 1/7, na Masarykově náměstí, Martinickém dvoře.

Dnes je pizzerie v Martinickém dvoře pravým rájem pro vyznavače italské kuchyně. Návštěvníky upoutá jak velmi příjemné prostředí pizzerie, tak i výborná kuchyně. To, co se v ní odehrává, je pod přímou kontrolou hostů, majících do ní pěkný výhled. A když je ta možnost, byla by určitě škoda nechat si ujít skvělý pizzerský koncert Nebojsy a jeho kolegy.

V pizerii Toscana si může host vybrat z cca 30 druhů pizz, 20 druhů těstovinových pokrmů, ale může si objednat i bramborové noky, zapečené a plněné těstoviny, masa, zákusky, dezerty – vše za přijatelné ceny, odpovídající prostředí pizzerie. Vše je připravováno z italských surovin, dle originálních receptů. Velký výběr alko a nealko nápojů je pro takový podnik, jakým je Pizza – ristorante Toscana, naprostou samozřejmostí.

Nadstandardní službou této pizzerie je rozvoz pizz a těstovin po Slaném a nejbližším okolí, čehož v současné době využívá již řada Slaňáků, a i vy si můžete nechat dovézt skvělou pizzu až domů. Stačí zavolat na číslo 773 800 008.

Pizzerii v Martinickém dvoře můžete navštívit každý den od 11.00 do 22.00 hodin, a jestli nesnášíte kuřáky stejně jako já, můžete se před nimi „schovat“ do nekuřáckého salonku.

Libor Pošta
06. 07. 2009, 13:18


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Andrea
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.86%

Spíše ano
graf

17.37%

Spíše ne
graf

14.35%

V žádném případě
graf

23.42%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1917
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát