Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 25. září 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Neplaťte vyšší DPH při pořízení novostavby!

Kliknutím zvětšit
Hrubá stavba domu v lokalitě Pchery těsně před dokončením. Fotoarchiv Meritum Kladno

Společnost MERITUM KLADNO s.r.o. nabízí v kladenském a slánském regionu k prodeji více než 100 pozemků. Jak v samotném Kladně, tak i v Kladně – Švermově, Pcherách, Buštěhradu, Hřebči a Hrdlívi, jde o velmi pěkné, zasíťované pozemky, nalézající se v atraktivních lokalitách, respektive klidových zónách výše uvedených měst a obcí. Meritum ale není jen čistě realitní společností, jež se zabývá prodejem, nákupem, pronájmem a zprostředkováním prodeje nemovitostí. Vedle projekční činnosti – kompletního řešení územních celků, a realizace výstavby sítí a komunikací k pozemkům, realizují i samotnou výstavbu rodinných domů, přesněji jejich hrubé stavby.

V současné době jsou před dokončením dvě hrubé stavby rodinných domů pod označením TREND 269, nacházející v pěkné lokalitě na kraji obce Pchery, nedaleko Vinařické horky. Protože jde o určitě zajímavé stavby, rozhodli jsme se je podrobněji zmapovat.

Rodinný dům TREND 269 byl vyprojektován společností G-servis a díky použitým stavebním materiálům ho lze považovat za nízkoenergetický. Jeho velkým plusem je to, že poskytuje nadstandardní velikost místností (více než 20 m2). Svými vnitřními prostory uspokojí nároky pěti až šestičlenné rodiny. Obývací pokoj a kuchyň, tvořící denní část, jsou prostorově propojené, ale po minimálních úpravách je tyto prostory možné využít i jinak. Lze v nich zřídit například pokoj pro hosty či pracovnu. Domy ve Pcherách jsou specifické také tím, že místo původně navrhované garáže najdeme další pokoje, takže dispozice domů je změněna na 5+1. Celková užitná plocha domu je 152,6 m2, přičemž užitná plocha přízemí je 74,6 m2, podkroví pak 78 m2.

Pro případné zájemce o tyto stavby je určitě důležité, co všechno obsahuje hrubá stavba. Je v ní zahrnuta projektová dokumentace na stavební část, ale i na vodu-sanitu, elektrorozvody, plyn a topení, a samozřejmě, že je možné do ni nahlédnout v kanceláři společnosti. Součástí hrubé stavby je dále energoštítek, usazení domu do terénu, čili výkresová část, jež není součástí typového projektu G-servisu, pak radonový průzkum, vyřízení platného stavebního povolení – ohlášení stavby, zajištění stavebního dozoru a zařízení staveniště. V samotné stavební části se jedná o zemní výkopové práce, zhotovení základů s přípravou pro instalace sítí, tzv. prostupy, vodorovnou kanalizace v základech, položení izolačních pásů, zhotovení základové desky (ztracené bednění), nosné zdivo Ytong Lambda, které má proti původně zamýšlenému Porothermu výrazně lepší izolační vlastnosti, změnu dispozice, respektive přeměnu garáže na další pokoj, příčky z klasického Ytongu, železobetonové schodiště konstrukčně spojené se stropem, přesné stropy Denert, kompletní konstrukci střechy (krov, latě, folie) a střešní systém Bramac. Lze uvažovat i o případné úpravě dispozice příček v podkroví, o jejich posunutí.

Při pohledu na již rýsující se hrubé stavby v lokalitě Pchery lze odhadnout datum jejich dokončení. Ve společnosti Meritum předpokládají, že by to mělo být již v následujícím měsíci – tudíž v dubnu 2011. A to je pro případné zájemce o tyto nemovitosti určitě výborná zpráva. Totiž při zakoupení těchto hrubých staveb ještě ve stejném měsíci je reálné stavbu dokončit v letošním roce, respektive ji stihnout v režimu 10% DPH, což představuje nemalou úsporu financí. Při tomto postupu zákazník získá minimálně půlroční náskok proti variantě, kdy je nutné si nejprve rezervovat pozemek, pak objednávat projekt a vyřizovat si stavební povolení.

Dalším nesporným kladem tohoto projektu, respektive těchto staveb, je volba nosného zdiva. Ytong Lambda má výborné izolační vlastnosti, a tak noví majitelé těchto nemovitostí mohou počítat s dalšími úsporami za vytápění. Kompletní zasíťování pozemků je předpokladem pro rychlé a bezproblémové dokončení staveb.

Cena jednoho domu, přesněji hrubé stavby, je 1.518.320 Kč + 10% DPH, cena zasíťovaného pozemku o velikosti 692 m2 je 1.419.600,- Kč, včetně DPH.

Zájemci o bydlení v klidných, atraktivních lokalitách Kladenska si mohou v lokalitě Pchery také pořídit samostatný pozemek s možností vlastní výstavby, nebo se zástupci společnosti Meritum si mohou dohodnout realizaci vybraného projektu.

Další potřebné informace získáte nejlépe přímo v kanceláři společnosti – Ctiborova 3091, Kladno, nebo prostřednictvím tel. 777 587 505, e-mailu: info@meritumkladno.cz. Sledujte také www.meritumkladno.cz, kde se již brzy dozvíte termín připravovaného „Předváděcího dne“.

Libor Pošta
07. 04. 2011, 17:36


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Andrea
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.86%

Spíše ano
graf

17.37%

Spíše ne
graf

14.35%

V žádném případě
graf

23.42%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1917
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát