Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 27. ledna 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jiřího Hrušku auta prostě baví

Kliknutím zvětšit
Jeden z povedených víkendů letošní sezóny.

O firmě AUTO SLANÝ jsme již psali v minulých vydáních Slánských listů a stále společně s Jiřím Hruškou (majitelem firmy Auto Slaný) nalézáme další zajímavá témata a příležitosti k rozhovoru. Když jsem tam několikrát byl, tak jsem si párkrát všiml zeleného závodního vozu BMW. A v kanceláři pak spousty pohárů. Tak mě začala zajímat spojitost mezi autem a poháry, a případná cesta k nim a o jakou disciplínu se vůbec jedná.

AUTO SLANÝ je profesionální prodejce ojetých aut od roku 2007. Nyní sídlí nově v Knovízi, přímo naproti Hospodě Na mýtince. Vozy prodávají v nové kryté hale ve stylu nového autosalonu. Dále pak provozují půjčovnu devítimístných komfortních vozů VW Caravelle. Veškeré info na www.autoslany.cz.  Celé články najdete ve dvou minulých vydání SL, nebo je najdete na stránkách www.slanskelisty.cz. Ale pojďme se vrátit k motosportu ve spojení s Jiřím Hruškou.

- Všiml jsem si u vás v kanceláři spousty pohárů a venku závodního auta. Souvisí to nějak spolu?

Ano. Auta mě prostě baví. Je to moje práce a od mala i můj koníček a zábava. Auta jsou vlastně celý můj život.

- Jak dlouho jezdíte závody a jakou disciplínu?

Jezdím závody do vrchu a začal jsem v roce 2012. Začalo mě to bavit víc a víc, ale s tím, bohužel, rostly i nároky na auto. Člověk se chce pořád posouvat a být rychlejší a lepší. A co si budeme povídat, automobilový sport nepatří zrovna k těm nejlevnějším.

- Je nějaký konkrétní seriál, který jezdíte a zkusil jste i jiné disciplíny?

Jezdím hlavně dva seriály. EDDA cup a Krušnohorský pohár. Občas se svezu i v Triola cupu, ale rád se i svezu na okruhu. Občas v Sosnové u České Lípy, nebo, a to častěji, v Mostě. Letos jsem byl poctěn tím, že jsem mohl jezdit se safety car na Truck Prix 2016. Je to největší událost na Mosteckém okruhu. A byl to opravdu hezký zážitek. Ani tak nešlo o ježdění, jako o celkovou atmosféru v zákulisí.

- Máte ze závodů nějaké úsměvné zážitky, nebo historky?

Jednou se nám stala s Mírou Hejdou historka jako z filmu „Jáchyme, hoď ho do stroje“, vyhráli jsme závod, aniž bychom věděli, že ho jedeme. Vezl jsem Míru z Plzně do Slaného na pivo a vzali jsme to přes mostecký autodrom. Tam jsme se povozili a jeli pak na to pivo. Asi za měsíc mi volali, ať se v určitý datum dostavím do Mostu na vyhlášení vítězů prvního ročníku „The Most Challenge“, že jsem vítěz. Vůbec jsem netušil, která bije. Tak jsem jel a skutečně to tak bylo.

- Jaké máte úspěchy a jaké jsou ambice na příští sezónu?

V Krušnohorském poháru si ve třídě držím prvenství a snažím se dojíždět v absolutním pořadí na stupních vítězů a u EDDY jsem letos ve třídě skončil druhý. Takže relativně spokojenost. A ambice na příští sezonu jsou jasné. Najít sponzora, zase vylepšit auto, zhubnout (sebe i auto) a zrychlit.  

Děkuji za rozhovor- lp -
09. 12. 2016, 12:08


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Otýlie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

45.03%

Spíše ano
graf

17.40%

Spíše ne
graf

14.07%

V žádném případě
graf

23.51%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2012
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát