Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 22. října 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nabízejí kolem 150 odrůd keřových a stromkových růží

Kliknutím zvětšit
Růže v ředhošťském rozáriu zase pěkně nakvétají. Foto Libor Pošta

Jestli chcete vaši zahradu obohatit o keřové nebo i stromkové růže, s květy, které v „obyčejném“ zahradnictví určitě neuvidíte, musíte zajet do Zahradnictví Lístek v Ředhošti. Po včasném letním řezu růže v tamním rozáriu znovu pěkně nakvétají, takže se můžete pokochat neskutečně krásnými, bohatými květy, nad jejichž barvami budete v řadě případů nevěřícně kroutit hlavou. A samozřejmě, že si takové růže můžete i zakoupit, a spolumajitel zahradnictví Jan Dvořáček mně prozradil, že nabízejí cca 150 odrůd keřových a stromkových růží.

Zahradnictví Lístek nabízí také široký sortiment rododendronů za bezkonkurenční ceny, a zákazníci si mohou vybrat z cca 20 odrůd. Stejně jako řadu jiných výpěstků je nabízejí v malých kontejnerech.

Na otázku, kdy je lepší sázet ovocné stromky, zda na podzim nebo na jaře, mně Jan Dvořáček odpověděl jednoznačně: „Na podzim!“ A byl i konkrétnější: „V současné době nabízíme ovocné stromky všech druhů a mnoha odrůd. Jen jabloní zde máme asi 20 odrůd, a doporučil bych třeba Gráfštejnské nebo Renetu zlatou.“

Při poslední návštěvě v Zahradnictví Lístek jsem si povšiml, že zde nabízejí opravdu pěkné solitérní stromy za přijatelné ceny. Jednalo se hlavně o jehličnany, ale i o buky, javory, vrby, sakury a další pěkné stromy. A i u roubovaných jehličnanů zde mají nepřeberné množství. Také jsem zjistil, že v ředhošťském zahradnictví je k mání i řada bylinek. „Nabízíme jen kvalitní české bylinky, například meduňku lékařskou, tymián, máty, vonící po jahodách nebo dokonce i po fících, a mnoho dalších léčivek,“ prozradila mi paní Helena Dvořáčková.

Dvořáčkovi jsou také významní pěstitelé, šlechtitelé bobulovin, hlavně rybízu a angreštu, a mohou tak nabídnout velmi široký sortiment vlastních výpěstků. Hodně žádaný je například beztrnný angrešt (Neguš), červený angrešt (Remark, Redeva), červený rybíz (Junifer, Rovad, Kozolupský raný), bílý rybíz (Werdavia), růžový rybíz (Pink Schampagne), černý rybíz (Titanic, Triton, Ometa), či žlutý angrešt (Invicta, Rixanta, Mucurines). Ale nabídnout mohou také ostružiny, maliny a kanadské borůvky.

Stále více zákazníků míří do Zahradnictví Lístek za rybami. A proč pro jezírkové a akvarijní ryby zajíždějí právě do Ředhoště? Protože v nedávno otevřeném oddělení prodeje jezírkových, ale i akvarijních ryb je opravdu z čeho vybírat. Mimo širokého sortimentu nabízených ryb je pro chovatele ryb lákavé také to, že všechny jezírkové ryby pocházejí od renomovaných českých chovatelů a že jsou nabízeny za velmi přijatelné ceny. Původ akvarijních ryb je obdobný, takže stejně jako jezírkové ryby, jsou zdravé a ve výborné kondici.

A jaké jezírkové ryby si můžete v areálu Zahradnictví Lístek zakoupit? Určitě zlaté karasy všech možných forem či variet, koi kapry, šubiny, jeseny, perlíny, ostroretky a hlavně opravdu výstavní jesetery. Pokud se rozhodnete nasadit tyto ryby do vašeho jezírka či rybníčku, můžete si vybrat ze tří druhů: malý, ruský, sibiřský. Akvarijních rybek nabízejí kolem 40 druhů. Všechny zakoupené ryby „dávají“ standardně pod kyslík. V oddělení prodeje ryb je možné zakoupit i kvalitní krmení pro jezírkové i akvarijní ryby.

Zahradnictví Lístek můžete v Ředhošti navštívit v Po až Pá od 9.00 do 16.00 hod. a v So a Ne od 8.00 do 14.00 hod. Po telefonické domluvě (605 813 596) i jindy.

Libor Pošta
13. 09. 2021, 17:49


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.78%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.23%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2213
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát