Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 12. srpna 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Na Slánsku je „módní“ připojit se na „skvělý.net“

Kliknutím zvětšit
Manažer společnosti Altnet, Jan Hokův. Foto Libor Pošta

Jedním z největších a nejdynamičtěji se rozvíjejících poskytovatelů internetu ve slánském regionu je společnost ALTNET s.r.o., provozovatel sítě „skvělý.net“. V roce 2005, kdy síť známou jako SlanyFREE.net, převzala společnost Altnet s.r.o., se počet jejích zákazníků „dramaticky“ navýšil, přičemž je velmi pravděpodobné, že v dohledné době připojí k internetu svého dvoutisícího zákazníka. A právě to byl jeden z hlavních důvodů mé návštěvy v této společnosti. Otázky jsem kladl Janu Hokůvovi, který zde zastává pozici manažera pro obchod.

- Čím si vysvětlujete takový nárůst zájmu zákazníků o připojení do sítě „skvělý.net“?

Pro nás není tento stále se zvyšující zájem zákazníků o naše služby žádným velkým překvapením, protože od samotného vzniku firmy bylo naší hlavní prioritou poskytování kvalitních služeb, především připojení k internetu.

- Jaké jsou vaše hlavní přednosti?

Nejlepší „výkon“, tedy poměr rychlosti a ceny, možnost stahovat neomezené množství dat, dále pak kvalitní a zálohované páteřní spoje v naší síti A to je dnes, kdy se tento fenomén vyvíjí geometrickou řadou, nesmírně důležité. Ještě důležitější je kvalitní péče o naše zákazníky. Naši pracovníci po celý den, od osmi rána do desíti do večera, pomáhají našim klientům s případnými problémy. 

- Jaká je vůbec cena vašeho základního tarifu?

Ta se dá snadno odvodit už od jeho názvu – H333. Tudíž je to 333,- Kč. Tento základní tarif využívá zhruba 70 % našich zákazníků. Informace o dalších tarifech lze získat na www.skvely.net.

- Mimo klasického připojení na internet nabízíte ještě další produkty. Který je podle Vás nejzajímavější?

Hlasová služba, je to obdoba pevné linky s výhodou levného volání na pevnou síť, a to i ve špičce po celé ČR. Jedna minuta stojí 1 Kč. Vše je bez paušálního poplatku, zákazník platí pouze za provolané minuty. Volání v naší síti je zdarma.

- Vaše síť se rozrůstá stále rychleji. Mimo Slaného pokrýváte i řadu okolních měst a obcí. Kde jste se „uchytili“ v poslední době?

Nedávno nás oslovili zástupci OÚ v Třebichovicích, kde nás žádali o navýšení konektivity ze 4 na 8 MB, převzetí jejich sítě a připojení cca 55 lidí do sítě „skvělý.net“. Něco podobného se nám podařilo i v Hrdlívi. 

- K tomu, abyste mohli rozšiřovat svoji síť, určitě potřebujete nové přípojné body. Jaký je nejnovější?

Významný přípojný bod jsme vybudovali na švermovském vodojemu, odkud jsou namířeny antény na Dubí, staré Kročehlavy – směrem k Baumaxu, a samozřejmě na Švermov a Libušín. V jednání je nový přípojný bod na Stochově a Velké Bučině u Velvar. 

- Kolik máte připojeno lidí jen ve Slaném?

Celkově máme připojeno cca 1750 zákazníků, z toho ve Slaném 750.

- Jaký podíl tohoto specifického trhu zaujímá vaše společnost?

Podle statistik je v obcích k internetu připojeno zhruba 20 % domácností. V některých obcích Slánska tuto statistiku „zajišťuje“ jen naše společnost . Například v Hrdlívě je to 36 %, ve Smečně máme připojeno 23 % domácností.

- Některé firmy jsou v podporování různých společenských a sportovních aktivit v regionu poněkud vlažnější. Jak si v tomto vedete vy?

Pravidelně podporujeme festival Rock na Valníku, Zimní valník, Country Valník, občanské sdružení PARTAS na Smečně. Mimo tyto pravidelné sponzorské aktivity i jednorázové sportovní a zábavné akce. Například v roce 2007 paintball na Hájích nebo Středověký ples či maturitní plesy studentů.

Libor Pošta
17. 06. 2008, 14:52

Dnes má svátek Alena
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.92%

Spíše ano
graf

17.54%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

23.29%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1881
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát