Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 22. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kam bude realitní trh směřovat v příštích měsících či letech?

Kliknutím zvětšit
V nabídce Reality MINOR je také rodinný dům v obci Budeničky u Šlapanic. Fotoarchiv Reality Minor

Reality MINOR, s.r.o. se sídlem ve Slaném, Soukenické ulici, letos realizovaly vysoký počet prodejů a pronájmů nemovitostí, a skvělá byla hlavně první polovina roku. V té druhé začal realitní trh, a to nejen na Slánsku, pozvolna „chladnout“, a je otázkou, zda tento trend bude pokračovat i v prvním kvartálu příštího roku. Nejen na to jsem se ptal Edity Kaiserové, jedné z nejlepších českých makléřek.

Jaká je současná situace na realitním trhu, a jak se podle Vás bude tento trh vyvíjet v prvním kvartálu příštího roku?

Realitní trh se aktuálně „zastavil“ či výrazně zpomalil. V některých segmentech realit pozorujeme stagnaci, v jiných pokles cenový a i co do počtu prodaných nemovitostí. Situace není jednoduchá v celé ekonomice a nárůst úrokových sazeb, energií a celkové inflace se samozřejmě odráží i v oblasti realit. Ceny klesají a prodeje nemovitostí se časově prodlužují. Hlavní důvody pro prodej či koupi nemovitostí zůstávají ale stále stejné a budou platné i v prvním kvartálu příštího roku. Ty důvody jsou především: svatba, rozvod, narození, úmrtí. Tyto události se dějí navzdory ekonomické situaci, či dalším podobným situacím. Ale bezesporu pravdou je, že vysoké úrokové sazby a ekonomická situace rodin či jednotlivců znemožní v nejbližších měsících či letech řešit svou bytovou otázku koupí nové nemovitosti.

Jak, s jakými výsledky, se letos na realitním trhu pohybovala společnost Reality Minor?

Díky dlouholetému působení na realitním trhu, profesionalitě, nasazení a věrným klientům můžeme i letošní rok velmi rádi hodnotit jako úspěšný. První polovina roku byla stále vysoce nadprůměrná. Realizoval se vysoký počet prodejů, pronájmů a neustále přicházely nové poptávky na koupi či pronájem. V druhé polovině roku došlo ke zpomalení.

Takže o zákazníky jste v letošním roce nouzi neměli...

S potěšením mohu říct, že neměli a jsem tomu samozřejmě moc ráda. Tímto bych chtěla všem našim klientům velmi poděkovat za přízeň, důvěru a výbornou spolupráci! Velice si všech vážíme a děkujeme i za jejich doporučení, díky kterým se do péče naší kanceláře dostávají další spokojení klienti.

Majitel Reality Minor s.r.o., Ing. Zdeněk Čabla, musí mít o nemovitostech ve Slaném a okolí obrovský přehled, protože v rámci říjnové chodecké výzvy 10.000 kroků nachodil neuvěřitelných 2.000 km, a slyšel jsem, že nejen on, ale celý tým realit v této soutěži opět exceloval...

Ano, pan Zdeněk Čabla s dvěma tisíci nachozenými kilometry během měsíce října opět vyhrál nejen v rámci města Slaný, ale i v rámci celé České republiky. Byl celému našemu týmu velkou inspirací a tak i náš tým „Slaný sobě“ rovněž vyhrál v kategorii týmů. A i město Slaný je v této kategorii v celé České republice opět vítězem. Byla to úžasná týmová práce! A bylo krásné, jak nás potkávali lidé s pejsky, maminky s kočárky a další pravidelní vycházkoví chodci a ptali se nás, kolik kilometrů jsme již nachodili a vyjadřovali nám slova podpory. Zopakovat veškerá prvenství v této soutěži, to je opravdu krásné!

Předpokládám, že budete v této soutěži pokračovat i v příštím roce...

Zatím probíhá hodnocení výzvy, která před měsícem skončila. A jelikož jsme už poněkolikáté putovní pohár vítězů na celostátní vyhodnocení soutěže přivezli a zase do Slaného odvezli, tak bychom mohli v tradici pokračovat, ne? Smích J….

Ale vraťme se k realitám. Když se bavím s majiteli realitních kanceláří a s jejich makléři, tak téměř všichni si „stěžují“, že nemohou skoro nic prodat, protože velká část jejich klientů stále „visí“ na velmi vysokých, přemrštěných cenách svých nemovitostí z léta letošního roku, kdy realitní bublina byla nafouknutá do obrovských rozměrů. Co byste těmto klientům v současné době doporučila?

Situace na realitním trhu se změnila. Ceny klesají. To bohužel nezmění ani sebelepší prezentace či sebevětší nasazení realitního makléře. Je to zkrátka fakt, který je už naprosto jasný. U některých nemovitostí klesají ceny více, u některých méně. Je velký rozdíl, zda chcete nemovitost pouze nabízet, nebo nemovitost prodávat. Určitě doporučuji znovu se svým makléřem analyzovat trh s nemovitostmi a vzhledem ke všem okolnostem prodeje dobře nastavit strategický postup, jehož součástí je samozřejmě i stanovení reálné kupní ceny.

Blíží se konec roku…. Co byste závěrem popřála vašim klientům?

Nejen našim klientům, ale všem lidem bych z celého srdce upřímně popřála hlavně zdraví! Spoustu radosti, lásky, štěstí a úspěchů! At se nám všem daří! Užijte si krásné vánoční svátky!

Libor Pošta
03. 12. 2022, 15:10


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Svatopluk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát