Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 29. ledna 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jeden z největších výrobců autoplachet v Česku významně rozšířil své výrobní prostory

Kliknutím zvětšit
Nová výrobní hala společnosti v Knovízi u Slaného. Foto Libor Pošta

Historie předního českého výrobce autoplachet z Knovíze u Slaného – Radek Duda – Autoplachty, se začala psát v roce 1992, kdy Antonín Duda, otec současných spolumajitelů firmy, Radka Dudy a Pavlíny Tesařové, vyučený sedlář, který dříve působil ve Státním statku Zlonice, si ve svém domě v Knovízi, a posléze na přikoupeném pozemku souseda, zřídil zámečnickou dílnu, v níž začal v poměrně malých prostorách (30 m2) vyrábět autoplachty na nákladní vozy, zhotovovat a opravovat dopravníkové pásy na posklizňové linky a poskytovat široké spektrum služeb zemědělcům v okolí.

Netrvalo dlouho a se svým know-how do firmy přišel syn Antonína Dudy - Radek, který svoji manuální zručnost a zkušenosti ze zámečnické profese přenesl na nové konstrukce nástaveb nákladních vozů.

Prostory malé zámečnické dílny byly ale stále těsnější, a tak vyvstala nutnost poohlédnout se po dalších výrobních prostorách. Vše vyřešili tak, že zakoupili vedlejší pozemek s malým domkem, který zbourali a na uvolněném místě vystavěli další přístavbu dílny. Ještě větší výrobní prostory získali ve společenském sále Sokola Knovíz, pro který místní sokolská organizace v té době neměla plnohodnotné využití. V roce 2000 firma tento objekt dokonce odkoupila.

Zakázek utěšeně přibývalo, ale „staré“ výrobní prostory již nebyly pro další úspěšný rozvoj firmy příliš vhodné, či perspektivní. Proto se v roce 2004 rozhodli zakoupit areál bývalé čističky osiv v Knovízi – Selekty Knovíz. Protože dominantní nemovitost nově nabytého areálu, starý mlýn u silnice, byl již v havarijním stavu a pro výrobu autoplachet naprosto nevhodný, zbourali jej. Nové výrobní prostory o ploše 1000 m2 získali zásadní rekonstrukcí starého hangáru na skladování obilí pod starým mlýnem.

Výstavba nových výrobních prostor byla pro majitele firmy krokem velmi důležitým, ne-li nezbytným. I proto, že se začala rýsovat reálná možnost spolupráce se strojírenskou firmou ze Slaného, vyrábějící přívěsy, návěsy a nástavby nákladních vozidel. V roce 2005 tak navázali spolupráci se společností F X. Meiller Slaný, s.r.o. Zakázky z této společnosti dnes tvoří významnou část obratu knovízské firmy a na moderních montážních linkách zvládnou jakkoliv náročnou zakázku na výrobu autoplachet, včetně montáže.

V dubnu minulého roku zahájili výstavbu nové výrobní haly, navazující na stávající výrobní prostory. Po jejím dokončení na konci roku 2017 získali dalších 1200 m2 výrobních prostor. V současné době v této nové hale připravují výrobu plachet na sklápěče s elektrickým pohonem, a to na třech výrobních linkách. Jedná se o nový produkt společnosti F.X. Meiller, vyvinutý v jejich vlastním vývojovém centru v Mnichově.

Vedení společnosti dělá vše pro to, aby kompletace nové technologie, včetně montážního jeřábu, na který stále čekají, dospěla do zdárného konce v březnu tohoto roku, kdy by v těchto nových výrobních prostorách měl být zahájen zkušební provoz.

Při výstavbě nové výrobní haly spolupracovali s řadou místních firem, díky nimž byla stavba této pěkné, moderní haly včas a ve vysoké kvalitě dokončena. Jednatel společnosti Radek Duda věří ve světlou budoucnost své firmy. Vše nasvědčuje tomu, že ekonomika na evropském kontinentu bude i nadále růst a spolupráce se společností F. X. Meiller zdárně pokračovat i v dalších letech.


Libor Pošta
15. 02. 2018, 12:17


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Robin
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.80%

Spíše ne
graf

15.38%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2685
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát