Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 25. září 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

UMOE SCHAT-HARDING spol. s r.o. dodává záchranné systémy jak pro osobní, tak nákladní lodě, a taktéž ropné plošiny do celého světa

Kliknutím zvětšit
Slánská Umoe Schat-Harding spol. s r.o. vyrobila záchranné systémy pro jednu z největších zaoceánských lodí na světě - Queen Mary 2. Fotoarchiv Umoe

UMOE SCHAT-HARDING spol. s r.o. je firma, která navazuje na historii a tradice strojní výroby podniku ČKD Slaný, založeného roku 1872. Výrobní program se postupně vyvíjel a měnil. V současné době jsou výrobky UMOE SCHAT-HARDING spol. s r.o., zejména výletní a nákladní lodě, a dále i ropné plošiny, dodávány do celého světa.

Firma ČKD Slaný začínala s výrobky pro cukrovary, výrobou lan, parních lokomotiv, důlních výtahů a zařízení. Po druhé světové válce se zde vyráběly navíc bagry, autojeřáby, různé zdvihací dopravní prostředky, ocelové mosty a ocelové konstrukce budov. V roce 1980 mělo ČKD Slaný již 3500 zaměstnanců a vyrábělo se zde 600 autojeřábů ročně. Po rozpadu komunistického systému v roce 1989 se ČKD rozdělilo na separátní subjekty.

V roce 2000 začala spolupráce s Umoe Schat-Harding AS Rosendal Norsko. Mateřská firma Umoe Schat-Harding AS založila v roce 2003 dceřinnou společnost UMOE SCHAT-HARDING spol. s r.o. a v roce 2003 odkoupila stoprocentní podíl ve společnosti SB Strojírna Bohemia Slaný s.r.o., a tyto společnosti se k 1. 1. 2004 sloučily.

Slánská UMOE SCHAT-HARDING spol. s r.o. v současné době zaměstnává 190 pracovníků, z čehož je 30 techniků. Výrobní plocha je nyní 13000 m2 a zastřešená skladovací plocha 4700m2. Firma vyrábí jeřáby, navijáky a háky pro námořní záchranné systémy a také další produkty pro firmy z celého světa.

Svářeči mají nejvyšší evropská oprávnění a dosahují vysoké úrovně kvality svárů. Na nedestruktivní kontrolu svárů používají vlastního specialistu. Provádí též montážní práce, včetně testování jeřábů a navijáků vlastním komisařem.

Dle přání zákazníka jsou schopni zajistit testování výrobků za účasti nezávislé autority, jako např. USCG, N.K., B.V, ABS, LRS, atd.

Produkty společnosti UMOE SCHAT-HARDING spol. s r.o. musí být spolehlivé, jelikož na nich závisí lidské životy! To je hlavní motto společnosti, která je jedničkou na světových trzích. Není proto divu, že na výrobky firmy jsou kladeny vysoké požadavky na dodržování výkresové dokumentace, kvalitu zpracování i dokumentaci výrobku, jeho zkoušení a certifikaci. Tyto požadavky se řídí několika základními mezinárodními normami. Jsou certifikováni mnoha mezinárodními organizacemi – Lloyd´s Register of Shipping, American Bureau of Shiping, Germanisches Lloyd. Firma je certifikována též dle ISO 9001:2001.

Záchranné systémy, které vyrábí skupina Schat-Harding, se skládají ze záchranného člunu, výložníku, na kterém člun visí a navijáku, jež pomáhá člun spouštět a zvedat zpět na palubu. Továrna ve Slaném vyrábí výložníky a navijáky, tedy výrobky, které mají ve Slaném díky ČKD dlouholetou tradici.

K největším úspěchům firmy poslední doby se řadí výroba jeřábů a navijáků pro proslulou Queen Mary 2 a v poslední době projekt Genesis, což je momentálně největší osobní loď na světě.

Před měsícem společnost dosáhla světového rekordu při spuštění záchranného člunu (FF 1200) třídy tzv. „Free Fall Systému“, vážícího téměř 30 tun, z výšky 55 metrů. Tento systém se využívá zejména pro použití na ropných plošinách.

Libor Pošta
20. 08. 2009, 15:25


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 21 bodů. Průměrný počet bodů: 4.2

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Andrea
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.86%

Spíše ano
graf

17.37%

Spíše ne
graf

14.35%

V žádném případě
graf

23.42%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1917
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát