Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 25. září 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

LINET hledá nové talenty

Kliknutím zvětšit
Organizátorky letošního Dne otevřených dveří, Ing. Jindřiška Marková (vpravo) s Lubomírou Pišťákovou, ve výrobní hale společnosti LINET.

Česká společnost LINET ze Želevčic u Slaného je vlajkovou lodí v oboru výroby nejmodernějších nemocničních a pečovatelských lůžek. Její produkty, které patří ke světové špičce, putují do 93 zemí celého světa a společnost každoročně získává mezinárodní prestižní ocenění. Šéf společnosti Zbyněk Frolík se v loňském roce umístil v tvrdé konkurenci mezinárodních podnikatelů v soutěži European Business Awards.

Za úspěchy společnosti kromě profesionálního managementu stojí i kvalitní zaměstnanci, kterých není nikdy dost. I to je důvod, proč se v LINETu tradičně pořádají „Dny otevřených dveří“, při kterých si zájemci o práci mohou prohlédnout prostory firmy a seznámit se s nejmodernější technologií. Letošní Den otevřených dveří připadne na sobotní dopoledne 24. září. O tom, co návštěvníky  Linetu čeká, jsme hovořili s organizátorkami této události – pracovnicí personálního oddělení Ing. Jindřiškou Markovou a specialistou vzdělávání Lubomírou Pišťákovou.

Jak úspěšný byl loňský Den otevřených dveří?

Díky propagaci se přišlo k nám podívat hodně lidí a byli mezi nimi i zájemci o práci v naší firmě. Řadu z nich jsme také přijali. Dnes na pracovním trhu poptávka po práci o něco převyšuje nabídku. To znamená, že si můžeme vybírat a vybíráme si proto především ty zájemce, u kterých je záruka, že o práci opravdu stojí a chtějí pracovat zodpovědně.

Co očekáváte letos?

Přestože rádi uvítáme návštěvníky zajímající se o úspěšnou firmu v našem regionu, ještě raději bychom uvítali nové uchazeče o zaměstnání. Ve stánku pracovních příležitostí bude seznam volných pozic, které chceme obsadit. Zájemcům o práci naše odbornice vše vysvětlí. Zájemci pak mohou přímo na místě vyplnit i dotazník a odevzdat svůj životopis. Všechny hosty celým provozem provedou naši vedoucí pracovníci výroby. Nabídneme i možnost se podívat do tréninkového centra Linet, kde se zaškolují noví zaměstnanci a které slouží i k trvalému a kontinuálnímu vzdělávání zaměstnanců firmy na všech pozicích. Je tam spousta tréninkových stanovišť, která se různě věnují metodám průmyslového inženýrství.

Četl jsem, že některé firmy přestávají nabírat lidi, protože dostaly strach z další krize. Jak je tomu u vás?

Ta krize má dvě fáze. V zimě nastalo drobné oživení, po kterém opět následoval propad a je reálná hrozba, že ve zdravotnictví západní Evropy – kam naše výrobky především putují – ten největší propad teprve nastane, protože zdravotnictví je financováno ze státních rozpočtů, které se teprve teď, s ročním zpožděním, dostávají do vleku této krize. Myslíme si však, že Linet má v tomto směru dobře „našlápnuto“. Díky inovacím je firma vždy o krok napřed před konkurencí, a proto se domníváme, že s hrozící krizi, které samozřejmě čelit musí, se vyrovná velmi dobře.

Co ještě děláte pro své zaměstnance?

LINET má vyvinutý velmi kvalitní zaměstnanecký program, který svým zaměstnancům nabízí celou řadu benefitů. K těm nejsilnějším rozhodně patří naše firemní školka, kterou oceňují především maminky malých dětí.

Jak jste na tom s dorostem?

To je důležitá otázka, protože Den otevřených dveří pořádáme také proto, že očekáváme nové talenty z řad středoškoláků i vysokoškoláků. Vlastně jsou vítány i dorůstající děti, které teprve přemýšlejí o tom, jakou si vybrat střední či učňovskou školu. Je proto potřebné působit i na rodiče a pohovořit s nimi o perspektivách zaměstnání jejich dětí. Pokud děti se svými rodiči uvažují o technicky zaměřeném oboru, rádi jim vyjdeme vstříc. Ukážeme jim celé prostředí i místo, ve kterém probíhá praxe. Budou mít možnost se seznámit i s mistry, kteří praxi povedou a jsou garanty odbornosti. Spolupracujeme např. se Střední integrovanou školou jak ve Slaném, tak i v Dubí – což jsou naše partnerské školy. Studentům umožňujeme v naší firmě vykonávat praxi. Těm, kteří praxi úspěšně absolvují a prokazují dobré výsledky, můžeme zaručit trvalé zaměstnání. Podotýkáme, že tato praxe je placená – a dá se říci, že nadstandardně.

O jaké obory máte především zájem?

Především o zámečníky a svářeče, ale uplatní se u nás i logistici, kteří si svou praxi mohou „odsloužit“ na expedici nebo v logistice, protože každým rokem zavádíme nové průmyslové metody i v logistice. Student si tak nejen ověří své znalosti ze školy, ale doplní je o celou řadu nových poznatků, které ve škole ještě nebrali.

A vysokoškoláci?

Ano, rádi bychom přilákali i vysokoškoláky, kteří sice zatím práci nehledají, ale hledají pro své budoucí „místo na slunci“ inspiraci. Tuto inspiraci spolu se seberealizací jim naše inovativní firma může nabídnout vrchovatě a studenti, kteří studují například na ČVUT strojírenství nebo průmyslové inženýrství, mají u nás rovněž dveře otevřené. Na našich webových stránkách jsou vypsaná témata, která si mohou zpracovat pro svou diplomovou práci. Mají tak šanci naši společnost poznat daleko dříve, než se rozhodnou k nám nastoupit.

Děkuji za rozhovor.

Vladimír Rogl
21. 09. 2011, 11:24


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Andrea
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.86%

Spíše ano
graf

17.37%

Spíše ne
graf

14.35%

V žádném případě
graf

23.42%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1917
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát