Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. listopadu 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

S odvahou k pokladu

Je ráno a malá Adélka s Honzíkem jdou jako obvykle do obchodu se smíšeným zbožím pro velmi skromný nákup. ,, Tak co to bude dneska děti?´´ ptá se prodavačka.

,, Jeden chleba a jedno máslo´´ odpovídá Honzík pokládajíc 42 korun na pult.

,,Děkujeme´´ rozloučí se děcka a jdou zpátky směrem k domovu.


Život rodiny Müllerových není nikterak lehký. Matka Věra a otec Pavel vychovávají své dvě děti na pokraji vesničky Bílá Lhota v polorozpadlém domečku. Z finanční stránky jsou na tom ještě hůře. Věra pomáhá místní švadleně a Pavel se živí ševcovstvím. Oba však mojí příjmy malé a podle toho vypadá i jejich živobytí. Děti jsou ale chápavé a vědí že rodiče potřebují pomoc.


Již několik dní se radí co udělat proto, aby rodičům pomohly. Poté dostanou nápad. Ve staré krabici na půdě najdou starou mapu s poklady v blízkém okolí. Nachází jedno místo v hloubi černého lesa. U tohoto označení je však křížek, což znamená, že jsou zde strašidla. Děti se ale nebojí, protože vědí, že situace je již neúnosná.

V pondělí večer jsou Adélka i Honzík neobvykle ticho. Rodiče si myslí, že jsou nemocné. Druhý den ráno nechce Věra Adélku ani Honzíka pustit do obchodu, protože si myslí, že mají nějakou nemoc. Nakonec se ale po prosení obou děcek rozhodne že je pustí.

Oba dva vyrazí ze dveří a místo do obchodu běží do černého lesa k pokladu. Když dorazí na místo označené na mapě, nevidí nic kromě skály a otvoru uvnitř. Pomalu vejdou dovnitř a pochodují ke stolu naproti jim, na kterém stojí truhlička. Po otevření jsou okouzleni.Tolik zlatý šperků a mincí nikdy neviděly.

Okamžitě se otočily a spolu se vydaly domů. Kde zachraňují rodiče a vlastně i sebe doslova před žebrotou.

Proč nikdy zatím poklad nenašel? Odpověď je jasná. Nikdo neměl tolik odvahy jít tam kdy mají být údajně strašidla. Děti však měly tolik odvahy a odhodlání, že se nebály. A strašidla? Asi se lekli té odvahy.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
To je poklad

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
31. 01. 2010, 21:27


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Xénie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.71%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.52%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2232
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát