Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kam vítr, tam plášť

MUDr. David Rath,

 

Ne, že bych byla s naší politickou scénou spokojená, ale jakožto Středočech bych se ráda zmínila o našem hejtmanovi, Davidu Rathovi. Tento politik se dle mého názoru plně ztotožňuje s jedním pořekadlem : Kam vítr, tam plášť.

Pan Rath byl několik let zastáncem  zavedení  poplatků ve zdravotnictví, navrhoval spoluúčast pacienta za každé ošetření ve výši 15 – 20%, za jeden den pobytu v nemocnici 55, 00 Kč, za recept 5,00 Kč a 30% nákladů za převoz sanity.

V okamžiku, kdy poplatky prosadila vláda ODS a veřejnost toto přijala s nevolí, se z něho stal velký  kritik a odpůrce těchto poplatků.

David Rath vymyslel jak obejít zákon a formou sponzorských darů platí poplatky nově zavedené ve zdravotnictví. Ale ve skutečnosti je neplatí David Rath, platíme je všichni, v odvodu daní.

Za další populistický krok považuji i zavedení jízdného zdarma pro žáky do škol, samozřejmě, že i já nemám pevný charakter a tak se mi tento krok líbí, ušetřené penízky věnuji na zvětšení objemu svého šatníku, ale v podstatě tuto výhodu opět zaplatí všichni daňoví poplatníci. Kdyby toto financoval ze svého, bylo by to něco jiného.

 

Jeho vyjadřování a urážení  ostatních politiků není hodno člověka s vysokoškolským vzděláním,  a už vůbec ne hejtmana a ministra.  Výrok, kdy nazval  pana prezidenta „vrtošivým staříkem“ nadzvedl nejednoho Čecha.

Když ministr Julínek pronesl narážky na Rathovo podnikání ve zdravotnictví,  doktor Rath ho nazval „korupčníkem“, který dostává od farmaceutických firem úplatky.

 

Hned další fakt v pořadí, se kterým nemohu nesouhlasit je Rathova přelétavost. Po těsném vítězství ve volbách v roce 2008 vytvořil menšinovou vládu s podporou KSČM, přičemž před volbami, ČSSD podporu KSČM nepřipouštěla.

V současné době se ve svých výrocích a prosazování sama sebe trochu umírnil.Zejména po té, co ho Jiří Paroubek upozornil, že poškozuje nejen sebe, ale především celou stranu.

 

Při průzkumu spokojenosti s činností krajských hejtmanů, který v listopadu 2009 provedla společnost Sanep, byl David Rath nejhůř hodnoceným hejtmanem - s jeho činností bylo spokojeno 27 % a nespokojeno 54 % respondentů.

Příští volby už se budou týkat i mě a tak si dobře rozmyslím komu dám svůj hlas, ale jeden hlas nic nezmění. Nenechávejte rozhodování o své budoucnosti na jiných , jednou z mála možností, jak vyjádřit svůj názor je přijít k volbám a hlasovat.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
22. 01. 2010, 17:01


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 45 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Darki - 22. 01. 2010, 19:52:00
Absolutně mi mluvíš z duše, napsala jsi to krásně a výstižně, co k tomu dodat???:-) Nic je to prostě ...!

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát