Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 23. září 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Budou z nás dobří politici!

 ,,Jste banda líných ignorantů!“ Tak tuto větu jsem poslouchala na základní škole, sice jedním uchem tam a druhým ven, ale poslouchala. Můžu vám říct, že se to přeneslo i na gymnázium, ale nechápu proč. Přece se mi třída kompletně změnila, jediná ze třídy jsem šla studovat do Slaného, ostatní si vybrali školy poblíž bydliště, tím myslím v Kladně. Tak proč nám říkají to samé jako na základce? Dostala jsem se zase mezi tlupu flákačů?

 Vzpomínám na časy, kdy o přestávky lítala třídou houba na tabuli, hlína z kytek, ale i židličky a stolky. Stavěli se bungry ze židlí a vyndavala se klika ze dveří. Několik třídních učitelek jsme poslali do blázince, ale byli jsme třída plná svatoušků. Nejméně byla oblíbená paní učitelka na výtvarnou výchovu, měla zrzavé afro a neměla ráda oheň. S oblibovou si na naše společné hodiny nosila kafíčko v takovém obřím hrnku. A takový maličkatý hrneček pokaždé upoutal naši pozornost. Jednou v něm skončila nastrouhaná křída, měli jste vidět, jak se naše drahá paní učitelka proletěla na záchod, do té chvíle nikdo netušil, že křída působí jako projímadlo. Poté jsme ji tam naházeli slupky od mandarinky. Když přiložila rty ke kafi, tak celá třída ztichla a sledovala co se bude dít. Paní učitelka nás pochválila, že jsme poprvé v životě hodní a nejlepší na tom bylo, že se pochválila i sama, že si to kafíčko dobře uvařila. Nevěřili jsme vlastním očím, představte si, že jí to chutnalo. Ale kámen úrazu byl, když se dostala až na samé dno hrnku, to ji málem trefil šlak. Chtěla vědět, kdo ji tak hezky ochutil kafčo. Nikdo se nechtěl přiznat, nejdříve jsme to svedli na našeho třídního ducha Caspera a poté se zvedla celá třída a přiznali jsme se všichni, když už byl průšvih, tak jsme táhli za jeden provaz. Ani napínáčky a pikao na učitelských židlích nebyl pro nás problém. Vzpomínám si i na kostlivce Huga, oblékli jsme mu učitelčin kabát, na lebku jsme mu dali čepici a do pusy dostal sekanou. A kdo to odnesl? Casper. Byli jsme šílená třída, ale aspoň se nikdo nenudil. Často jsme slýchávali, že nás čekají vyhřátá místa v poslanecké sněmovně, že neumíme nic jinýho než se hádat, provokovat a lhát.

A co teď na střední škole? Sice o přestávky nelítají židle a žádné jiné věci a všichni sedí spořádaně v lavicích, buď svačí, nebo si povídají, ale blbosti nám jdou také. Na test, který psala celá ČR se polovina třídy podepsala Červená Karkulka, z toho byl pořádný průšvih. Nebo jsme naházeli balonky z McDonaldu jedné profesorce do kabinetu, škoda, že jsme neviděli jak se tvářila po otevření dvěří... Ale tak co, sranda musí být i ve škole.

Plná třída politiků? I když se to zdá divné, tak je to tak, slýcháme od jedné profesorky, že se hodíme jedině tam, a že nás tam uvítají s otevřenou náručí. Nebojte se, nám to nevadí, když se nad tím zamyslím, tak by to polovině třídy vyhovovalo, co vlastně v politice dělají? Svačit, hrát na notebooku hry, číst si noviny a prosazovat zbytečné návrhy zvládám na jedničku. Co myslíte? Hodím se do politiky?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Můj penál Pú, noviny a sváča... typický gymplák.
Kliknutím zvětšit
Kabinet plný balonků

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
17. 02. 2010, 21:20


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 45 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Berta
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.26%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.13%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2855
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát