Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pomóc, politici útočí

Tak už to začalo. Z billboardů se na nás usmívá jeden politik za druhým a slibuje, lidově řečeno, hory s Horákama. Opět nastává období, kdy jsme my, obyčejní lidé vstoupili do zájmu našich zákonodárců, ale na jak dlouho? Odpověď je jednoduchá, správně, do dne kdy budou volby ukončeny.

Samozřejmě vede Jirka Paroubek, ať už to jsou anti billboardy nebo ty skutečné. Pan Paroubek slibuje, že sníží zadlužení naší republiky na polovinu a to do roku 2013. No to je moc hezké, ale postrádám dovětek, který řekne jak to dotyčný chce udělat.

Přece nemůže věřit svým kecům o tom jak zavede milionářskou daň, bohatým začne brát a chudým dávat. To už tady bylo, děkujeme nechceme. I já ve svém věku vím, že bohatí přestěhují své podnikání do zemí, kde je daňové zatížení mnohem nižší a schodek se tím pádem prohloubí. Další populistický krok, který také státní kasu nenaplní, jsou 13. důchody.

Upřímně 2.400,- Kč nezvedne životní úroveň důchodců, ale nám udělá dobrou díru do rozpočtu. Také slibované zrušení poplatků u lékařů je krátkozraké. Na jedné straně ČSSD zbrojí proti poplatkům, ale na straně druhé chce zavádět spoluúčast pacientů. Co je špatného na poplatku za pobyt v nemocnici? Stát není charita , aby poskytoval celodenní jídlo zdarma a to nemluvím o ostatním jako je ložní prádlo, hygienické potřeby a podobně. Kde chce pan Paroubek vzít peníze na zvýšení platů a tím zamezit odchodu lékařů do vyspělejších zemí?

Pardon, zde je nabízeno řešení, zaměstnáme lékaře z rozvojových zemí. Co na tom, že jejich kvalifikace, znalosti a zkušenosti jsou značně za obvyklým standardem, někde se to přece naučit musí a my ušetříme.

Za rok už bych se mohla pokusit svým hlasem změnit to co se mi nelíbí, ale problém je v tom, že politikům nevěřím. Těch slibů tu bylo mnoho a lidově řečeno, skutek utekl. Jeden hlas , ale nic moc nezmění a tak nám mladým nezbude nic jiného, než nezavírat oči a začít něco dělat.

Kdo změnil naší politickou scénu před dvaceti lety? Mládež, studenti. Nečinností se ještě nikdy nic nezměnilo.Nadávání u televize není řešení. Když chceme kritizovat, musíme sami něco dokázat .Nečekejme zázraky od politiků, když sami nevíme jak dál .Dříme snad ve vaší hlavě nějaký nápad? Tak si ho nenechávejte pro sebe, vždyť pouze obyčejní lidé a ne prospěcháři, mají možnost tuto situaci změnit.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
22. 03. 2010, 08:32


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 23 bodů. Průměrný počet bodů: 4.6

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát