Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Velké zklamání.

Dnes jsem se dozvěděl, že prezident Václav Klaus v 15 hodin podepsal Lisabonskou smlouvu. Propuklo ve mně velké zklamání. Již dlouho se touto problematikou zabývám a vždy jsem byl na straně naše prezidenta, který je velkým odpůrcem této smlouvy, proto ve mně dnes vypuklo to již zmiňované zklamání.


Ústavní soud dnes 3.11 rozhodl, že tento dokument není v rozporu s českým ústavním pořádkem. Mám pocit, že rozhodnutí není zrovna šťastné, ale já s tím těžko něco udělám. Být já v pozici pana Klause, rozhodně bych bojoval stejně jako on.


Byly jsme jako poslední stát EU, který tu tu smlouvu nepodepsal. Není to pro mě však tak překvapující. Slova prezidenta, že ztratíme svojí suverenitu, jsou rozhodně na místě. Bylo již mnoho takových anket, které se lidí ptaly jaký mají názor oni jako občané naší země na tuto záležitost. Výsledky byly jasně proti smlouvě. V průměru více než dvě třetiny bylo toho názoru, že ztratíme svoje postavení. Mezi ně se řadím i já. Má pocit, že je to další špatný krok naší politiky.


Stejně tak i stále nesouhlasím se vstupem České republiky do Evropské unie. Mám pocit, že nás unie obklopuje ze všech stran a pevně doufám, že nás zcela nepohltí. Sami jste mnozí viděli jaké bylo naše předsednictví. Celá Evropa se na nás dívala a stále možná dívá přes prsty a když jsem před několika dny četl jakýsi článek, kde se psalo, že by naše země mohla být vyřazena z EU, popravdě řečeno jsem by toho názoru, že by to někdy bylo i nejlepší.


Je však těžké říci co by náš stát potřeboval a tudíž i já nemám v téhle otázce zcela jasno.Dnes mám však pocit, že Česká republika opět udělala krok proti svému dobru. Přál bych si, aby těchto ,,špatných kroků´´ bylo stále méně a aby naše země vykročila tím správným směrem.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Václav Klaus
Kliknutím zvětšit
Lisabonská smlouva.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
03. 11. 2009, 17:59


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát