Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 26. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Sbohem, soudnosti!

Škola je často schopná přinést zajímavé poznatky. Velice často i v hodině dějepisu - aneb, poučme malá děťátka o dějinách, aby neopakovaly chyby předešlých generací. Mě velice zaujal výklad paní učitelky Spoustové, když jsme se učili o vzniku ČSSR.
Čtrnáctého prosince se prozatimní vláda sešla, aby vytvořila prozatimní ústavu. Patnáctého byla ústava již vymyšlena, zveřejněna a uvedena v platnost. Platila až do roku 1920.
Kolik naši politikové potřebují na jeden pitomý zákon? Dva měsíce přinejmenším a začne (podle slov paní učitelky) platit tak za dva roky. To je naprosto ulítlé.
Moc dobře víme, že dnešním politikům nejde o blaho lidu. Nechci jim křivdit, nevidím, do všeho, co se tam děje a nevím, jak těžké to je, ale sakra, vždyť se to od té první republiky tolik nezměnilo. Ovšem zajímavým náhledem je, že zákony, které poslaneckou sněmovnou rychle proběhnou a schválí se, je zvyšování poslaneckých platů. Hm... Zajímavá myšlenka, čím to asi bude?!
Dnes vidím v naší politice jenom a jenom špínu. Komunisti byli horší. Ale tohle je taky docela velká nechuťárna. Nejvyšší imperativ, jímž by se politici měli řídit je služba republice české. Ale to ne... nahrabeme si. Jako ta prasata u koryta.
Mnoho lidí, již vyjádřilo svůj obvykle negativní názor na politiku. Plně k nim patřím a v tomhle vcelku dobře "plynu s davem".
Jak moc se za českou politiku stydím!

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 11. 2009, 17:02


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Alexandr
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát