Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Je snazší nenávidět nebo milovat?

Potkávám Tě každé ráno a obdivuji tvou krásu. Se zájmem pozoruji Tvou ladnost, přirozenost a samozřejmost. Jako by se v každém Tvém kroku skrývala trocha sebevědomí, ale i lásky a vlídnosti. Každé ráno sleduji jak si chráníš tváře před větrem a schováváš se do kabátu. Toužím být tím kabátem a hřát Tvou prochladlou tvář.

 

Potkávám tě každé odpoledne a příčí se mi tvá namyšlená chůze. Nenávidím ten opovrhující postoj, nenávidím, jak dáváš celému světa najevo, že jsi něco víc. Nenávidím tvou povrchnost a odstup, tvé odmítání a tvůj odpor. Pak pozoruji, jak schováváš své tváře před mrazivým větrem a toužím se jím stát, vrátit ti tvou zášť a podlost jako studený, vlezlý vítr.

 

Den za dnem pozoruji z povzdálí Tvé úsměvy na přátele a bezmocně toužím, abys i mně jeden věnovala. Ani nedýchám při pohledu na Tvé pohyby, jimiž jako bys mne přiváděla do úplného transu. Díváš se smutně na hodiny a odcházíš. Toužím být hodinovou ručičkou a milosrdně zůstat stát, jen abych mohl pozorovat Tvůj bezstarostný úsměv.

 

Zas a znova musím pozorovat tvůj falešný a neupřímný úsměv, kterým všechny jen srážíš. Nedíváš se na lidi, jen skrze ně, jsi bohém. Bohém, který létá vysoko nad zemí a důležitost problémů ostatních nepřipouští. Jen bohém, uctívaný a milovaný, jen já, já tě nenávidím. Pak zpozoruji změnu ve tvé tváři při pohledu na hodiny. Toužím se stát hodinovou ručičkou a kreslit ti vrásky po čele.

 

Každé ráno, stejně jako odpoledne, den za dnem, zas a znova. Miluji Tě, ale tolik nenávidím…

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
25. 01. 2010, 06:10


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 26 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát