Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

...aneb když se zlobí

  Je deset minut před osmou. V 5.A se jako vždy hraje prostorově omezený fotbal. Pepíček právě kopl míček mezi dvě bačkory a křičí ,,Góóóóóóól´´. Radostí vyběhne na chodbu a poráží učitele Kukačku. Paní profesorka Papoušková okamžitě vede Pepíčka k panu řediteli. Pan ředitel Vrána však není k nalezení. Ráno před školou totiž dostal pan ředitel sněhovou koulí přímo do nosu a nejspíše se po této havárii ještě neoklepal.
Hodina začala. Paní učitelka Slepičková vstoupila do třídy 5.A. Ještě než stačila cokoliv říct, rozplácla se na tabuli svačina žáka Sokola.

,,Sokole co to má znamenat´´? vybouchla Slepičková.

,,Já nic paní učitelko,tady Káně to hodil´´.

,,Káně k tabuli´´!zaskučela paní učitelka usedajíc na červotočem zpustošenou židli.


Josef Holub přezdívaný Pepíček a Miloš Káně byli elitou 5.A. Již od druhé třídy se pro ně začaly vyrábět speciální žákovské knížky s mnoho stránkami pro poznámky. Každý den soupeřili kdo dostane více poznámek. Rovněž dokázali tři učitelky dostat do blázince, ze kterého se zatím ani jedna nevrátila. V rozbíjení oken jsou zatím stoprocentní. Zatím všech devět jablek zasáhlo svůj skleněný cíl. I třída podle toho vypovídá. Deset funkčních židlí a tabule obsahující snad již všechny složky potravin mluví za vše.


Dnešní den skončil. Dnes vyhrál Pepíček se čtyřmi poznámkami. Vítězství si však příliš neužil, protože Káně mu nasadil tučného monokla a Pepík poté musel být dva dny doma čímž ztratil mnoho poznámek.
O několik dní později se do školy vrací ředitel Vrána. Jeho nos zatím hraje všemi barvami, ale nejspíše je to již dobrý. Vrána si zavolá Kukačku a poté i paní Papouškovou a Slepičkovou. Do diskuze o chování žáka Holuba a Káně se zapojil i pan učitel Straka, Čáp, Sýkora a taká pan zástupce Strnad a školník Havran. Porada se protáhla do pozdních hodin.
Druhý den bledá paní Slepičková oznamuje, že žáci Holub a Káně jsou vyznamenáni za nejoriginálnější chování v dějinách školství s dodatkem, že dnešním dnem odchází do místa jménem Bohnice.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Holub a
Kliknutím zvětšit
Káně (elita třídy)
Kliknutím zvětšit
pan ředitel

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 01. 2010, 14:50


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát