Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dárek z lásky

,,Takže milé děti vemte  si do ruky pastelku a tužku a nakreslete něco hezkého na papír pro maminku.Mají dnes svátek.Víte jaký?“Po velkém křiku nastalo ticho.Bylo jenom slyšet mouchu,která bzučela na okně.,,No přece den matek!“řekla paní učitelka.Proč to ty děti nevěděly?

Na jednoduchý dotaz je jednoduchá odpověď.Děti ve školce nepotřebují komerční svátky,aby mohli dát někomu dárek.Dávají třeba i obyčejný obrázek,který má ale větší cenu ,jako nějaká věc koupena jen tak aby se neřeklo a aby se někdo neurazil.

Po skončení školy se děti rozlítli do náručí svých rodičů.Ze všech stran je slyšet dětskou mluvu.,,Maminko,maminko podívej co jsem ti nakreslil!Máš prý dnes svátek.A víš proč jsem ti nekreslil srdíčko?Protože si ta nejlepší maminka na celém světě.“Cestou domů veselé skáčou a jsou šťastné protože vidí,že udělali mamince radost.Kdyby jste dostali od nějakého dospělého člověka obrázek se srdíčkem určitě by jste předstírali radost,aby jste daného člověka neurazila.Alespoň já si to myslím.

Ze svátku jako jsou Valentýn nebo den matek se postupně stávají svátky komerční,plné reklam s textem jako:,,Potěšte svého blízkého dárkem z lásky“nebo,,Nezapomeňte na svatý Valentýn“.Přitom si lidí neuvědomují,že dárky nedávají už téměř vůbec z lásky ale jenom tak automaticky.

Rozhodně ten pravý dárek z lásky dokážou dát jenom malý děti ,které neznají zákeřnost a přetvařování ,ale je jenom otázkou času kdy tato generace zanikne a děti se možná budou rodit už se všema vlastnostmi  jako jejich rodiče.Již dnes můžeme pozorovat vývoj dnešních dětí,které mají myšlenkové pochody,jako my,když nám bylo tak 6 let.

František Imrich, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
12. 11. 2009, 18:11


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát