Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dárek

Modrava se pomalu probouzí. Listí Javorů šustí. Na vesnici padá hustá ranní mlha. Malá lampička se rozsvítí. Světlo se postupně objevuje téměř po celém baráčku. Slunce ještě zdaleka není na obzoru.

Leonora si maže chléb a připravuje se do práce. Snaží se, aby neprobudila svojí osmdesátiletou babičku ve vedlejším pokoji. V půl šesté opouští dům a zavírá branku. Do stáje kde pracuje nemá daleko, avšak chůze do kopce není vždy pohodlná zvláště, když cestu v zimě pokryje kluzký led.


Leonora dochází do stáje den co den, aby vydělala pár korun, které sotva stačí na domácnost.

Dnes se vrací z práce o něco později. Vchází do kuchyně a něco jí zde schází. Je to její milovaná babička. Kde asi je? pomyslí si. Vejde do pokojíku a vidí babičku jak je zachumlaná pod dekou.


Babičce Radmile se velmi přitížilo. Její vnučka vidí, že nastanou zlé časy. Také ví, že babička již se o sebe nebude moci starat a ona sama domácnost nezvládne. Leonora neměla žádné blízké příbuzenstvo a proto začala hledat někoho, kdo by koupil dům a rovněž takového, který by byl ochoten se o Radmilu starat. Sama nevěděla, kde bude bydlet.


Zájemce se opravdu objevil. Měl zájem o dům a také nabídl zdravotní péči zdarma. Babička však překvapivě odmítla a dodala, že má jiné plány.


Sama Leonora nevěděla, kde bude žít, proto pro ní bylo velkým překvapením, když se dozvěděla že tento dům jí bude brzy patřit.Již nemocná Radmila se odstěhovala ke své dlouholeté kamarádce, která jí slíbila, že se bude o ní starat. Pro Leonoru to bylo vysvobození, zároveň věděla, že dostala opravdový dárek.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
21. 11. 2009, 12:14


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 31 bodů. Průměrný počet bodů: 3.88

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát