Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dopis z psího nebe

Zdravím všechny dvojnožce, dnes Vás budu provázet tímto článkem já, protože moje panička je neschopná něco o mně napsat. I když se to bude zdát divné, tak se momentálně nacházím v heboučkém křesílku z peříček a dívám se na Vás shora. Aspoň mám přehled, co ta Isabela zase tropí, jaké to průšvihy dělá. Jsem já to ale nezdvořák, ani jsem se nepředstavila. Mé jméno je Jessie, Jessie pudl stříbrný trpasličí, potěšení je na mé straně.

Proč vlastně píšu Vám dolu na zem? Chtěla jsem Vám povědět, jak jsem se měla krásně, neboj Isabel, mám se krásně i teď, dohlížím na Tebe. Tak už nebreč, byly to přeci v úterý už dva roky, co jsi zmeškala lampionový průvod a jela si se mnou k veterináři. Pamatuješ si, když jsme šly spolu naposled na procházku? Ani jsem Ti neřekla, že ten dvoubarevný dobrman se mi tehdy smál. Prý: ,,Hej kotě, přejela Tě sekačka?". Drzoun jeden. Ani za kousnutí mi nestál. Vyřiď mamce, že jsem s ní ráda jezdila na výlety autem. Zbožňovala jsem pohled z okénka, pokaždé jsem se uvelebila vzadu na sedačce a nechala se ukolébat do říše snů. Ráda vzpomínám na černého kocoura Tadeáše, haf, ten byl k nakousnutí. Ani se nedivim, že po týdnu, co jste si ho přivezli z útulku, zdrhnul. A jestli se ptáš proč, tak odpoveď je přece tak jednoduchá. Domluvila jsem mu, ani nechtěj vědět jak. A nebo, jak sis přinesla domu tu chutnou modrobílou andulku, mňam, šmákla jsem si. I když jsem pak nechápala, proč ses se mnou nebavila. Byla to náramná sranda honit ji po obýváku, dokud se neunavila.

Děkuji Ti za nádherných čtrnáct let. Byla s Tebou, ale i s celou rodinou sranda. I s tvými přáteli, třeba s Jirkou, neustále mě rozčiloval a provokoval, ale ráda si na něho vzpomenu. Věř tomu, že to psí nebe, není vůbec špatný. Zrovna jsem viděla toho fešáka. Musím letět, ať mi neuteče, měj se krásně a vzpomínej na mě.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jessinka
Kliknutím zvětšit
Kuk
Kliknutím zvětšit
V pelíšku se Šmudlou
Kliknutím zvětšit
,,Dej mi taky kousek kuřátka, nevidíš, jak smutně koukám?"

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
03. 11. 2009, 15:30


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 38. Čtenáři celkem udělili: 190 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Martinka-a - 13. 11. 2009, 17:27:49
To je roztomilý.. :) Moc se Ti to povedlo.. :)

Andrea37 - 08. 11. 2009, 19:19:36
Nádherný článek,moc se Ti povedl!!!!Udělal mi ořed nadcházejícím pondělím radost.Dík, jen tak dál.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát