Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nejvěrnější přítel člověka

Kdo pak je asi nejvěrnějším přítelem člověka? No kdo jiný něž čtyřnohý chlupáček pes. I já mám doma takového kamaráda jménem Kubíček.
Tento příběh bych začala trochu takovou vzpomínkou na jiného mazlíčka Lordíčka. Byl to pekinéz, který měl svéráznou povahu. Za páníčka si vybral babičku a ta mu směla sáhnout do jídla a ostatní členy rodiny by pokousal. I já mám na to vzpomínku. To víte já malé batole a miska s něčím na zemi je velice zajímavá věc. Lordíček však pro moji zvídavost pochopení neměl a chytl mě za ruku. A představte si vůbec jsem prý nebrečela, ale trochu krve ukáplo.  Před šesti lety přišel nejsmutnější okamžik pro každého, kdo vlastní jakoukoliv němou tvář. Našeho chlupáčka jsme museli nechat utratit, byl velice nemocný.
Babička a nejen ona byla velice smutná. Moc se nám stýskalo. Maminka a můj strejda přišli na dobrou věc. Bylo by dobré pořídit si jiného pejska. Jediné co věděli, nebude to už pekinéz. Po dlouhé úvaze rozhodli, že seženou pražského krysaříka. Není to příliš rozšířené plemeno.
Jednoho dne maminka připravila košík a jeli ze strejdou do Prahy. Nikdo z nás netušil, pro co vlastně jeli. Hádejte, pro co asi tak mohli jet? Přivezli malou kuličku chlupů, která měla 20dkg. Babička se rozbrečela asi nejspíš štěstím. Dneska je to nejvěší miláček celé rodiny. Je to úplně pravý opak, než byl Lordíček. Všechny nás miluje a náležitě nám to dává najevo. Je to takový malý komediant  a takový malý léčitel, hlavně když má někdo chmury na duši. Zažíváme s ním neuvěřitelné chvíle pohody a legrace.
Už teď nás děsí chvíle, že nás jednou opustí. Je to opravdu člen rodiny, bez kterého se nám bude jen těžko žít. Ta chvíle je však jěště relativně daleko.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Vánoční pes

Kristýna Bláhová, Gymnázium Slaný, 7. ročník
14. 12. 2009, 20:51


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 12 bodů. Průměrný počet bodů: 3

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.29%

Spíše ano
graf

17.71%

Spíše ne
graf

15.16%

V žádném případě
graf

23.83%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2862
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát