Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Děkujeme, odejděte!

Přestože už samotný titulek mého fejetonku evokuje reakci na čerstvé hnutí lékařských odborářů a jejich svérázné pojetí Hippokratovy přísahy, chci pohovořit o akci, kterou realizuje v těchto týdnech vedení našeho kraje a jejíž důsledky začínají nemilosrdně dopadat na celou řadu obyvatel regionu.

Hned po Novém roce jsem se v autobusech setkal s ohlasem cestujících na nehorázné zdražení jízdného, které zvláště na kratších úsecích dosáhlo téměř třiceti procent. A řidiči současně upozorňovali i na další chystanou lahůdku, která má vstoupit v platnost od 1. února – drastické rušení celé řady autobusových linek. Je už zcela zřejmé, že lidem zvláště z menších obcí zcela reálně hrozí, že 1. února budou stát na autobusových zastávkách marně, protože jejich spoj byl zrušen. Mluvil jsem s člověkem z Knovíze, který pracuje v Praze na dvě směny a nyní stojí před závažným problémem jak se bude z odpolední směny vracet domů, jestliže poslední autobus z Prahy pojede v 21 hodin a následný, kterým se vracíval z práce a který současně využívali i návštěvníci divadel či jiných kulturních akcí, bude bez náhrady zrušen. Jinde jsou však rušeny spoje nejen „okrajové“, ale i ty uprostřed dne, kterými se vracely děti ze škol. Dotazy jsou bombardováni i starostové, kterých se občané ptají jak se budou například dopravovat k  lékaři pokud jsou objednáni na určitou hodinu. Starostové, kteří dostali v tyto dny na stůl redukované jízdní řády dotýkající se dopravní obslužnosti jejich obcí, jsou zděšeni. Ne každý má k dispozici auto. Nehledě k tomu jak by to pak vypadalo na silnicích tolik zdevastovaných po letošní zimě. „Jó, kdybychom měli dva platy jako bere pan hejtman, vzali bychom si taxíka,“ povzdechl si starší muž, který připustil, že i on právě tomuto pánu svým hlasem před časem pomohl do sedla. „Takové debilní nařízení mohli vydat jen lidé od stolu, kteří snad nikdy autobusem nejeli,“ dodal se smutkem i netajeným vztekem.

Autobusy jsou opatřeny samolepkami hlásající, že jezdíme zásluhou kraje a ve většině se promítají i videoklipy o slavných činech našeho nejprvnějšího muže v kraji. Přestože jsem dávno v důchodovém věku a mohl bych v poklidu sedět doma v papučích u televize, občas vyrážím za kulturou do města a vím proto o čem mluvím. Zrovna na začátek února jsem dostal pozvánku na večerní křest zajímavé knihy v Praze. No, nedá se nic dělat, křtít se bude beze mne, protože na taxíka opravdu nemám, vlak k nám nejede a jít v noci pěšky téměř dvacet kilometrů? To snad přece jen ne! I proto mne turecké hospodaření našich krajských konšelů i jejich vysoce postaveného šéfa nutí k názoru, že by se tito pánové měli nad svými bezohlednými škrty, které tvrdě dopadají právě na ty tak zvané „obyčejné“ lidi, o kterých tak rádi před minulými volbami hovořili a na které se ve svém svatém zanícení odvolávali, zamyslet.

A v této souvislosti mne napadá jediné: „Díky pane hejtmane, odejděte!“

Vladimír Rogl
01. 02. 2011, 14:28


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát