Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Proč nezapomínáme

Jako kluci jsme si někdy dělávali legraci z prošedivělých pánů, kteří se slzou v oku vzpomínali na zákopy první světové války kdesi na Pijávě. Dnes pomalu ubývají pamětníci i událostí druhé světové války, která skončila na našem území před 65ti lety a pro mladší generaci, která už dvě dlouhá desetiletí nezná princip komunistického kádrování a šikanování normálních občanů druhé kategorie, začínají blednout i vzpomínky na dobu jejich neomezeného panování. O těch, kteří se narodili už ve svobodné zemi a dnes stojí teprve na prahu plnoletosti, nemluvě.

Blíží se dny, kdy si připomínáme smutné srpnové dny před neskutečnými 42 lety - dny potupné okupace, kdy k nám na pozvání představitelů KSČ vtrhly statisícové hordy ze zemí, jejichž představitelé se tvářili jako naši přátelé. Jejich tanky převálcovaly republiku a okupační vojáci postříleli spousty nevinných českých i slovenských občanů – byly mezi nimi i děti! Své stopy zanechaly pásy okupačních tanků i v našem městě a jeho obyvatelích.

Je to tak dávno! Je proto si nutné každým rokem připomínat, že je právě srpen a nebylo by daleko vhodnější raději žít pro současnost a „neutápět“ se v minulosti? Jistě! Srpen byl loni a bude určitě i příští rok. Bohužel však, ten srpen v osmašedesátém nelze ani zapomenout nebo vygumovat. A přímí pokračovatelé vlastizrádné strany, která proti našemu lidu povolala cizí vojska, aby utopila v krvi jeho touhu po svobodě, stále jsou tu a kalí vodu. I v letošních květnových volbách získala KSČM nezanedbatelné procento hlasů a jsou dokonce obce – i u nás na Slánsku - kde tuto skrznaskrz pochybnou a proradnou partaj volil každý čtvrtý volič. Naštěstí pro nás, nemají už koho pozvat na internacionální pomoc – Kuba či severní Korea je přece jen tak trochu z ruky. Srpen 68 zdeformoval nejen životy dnešní starší generace, ale ovlivnil možná víc, než si připouštějí i ti mladší, kteří chtějí žít v budoucnosti. Bez „srpnů“!

Vladimír Rogl
03. 08. 2010, 13:50


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát