Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Bez skrupulí: Na co se nás ptáte, pane starosto?

Sedím si tak na dalším zastupitelstvu, opět onen metr od mikrofonu a ještě než dobrouzdají všichni zastupitelé sněhem, přemýšlím si, načpak tam ten mikrofon stojí. Minule jsem myslela, že je zde připravený pro občany, kteří by chtěli mít nějaké připomínky či dotazy na zastupitele. Ale tehdy se k mikrofonu nikdo ani nepřiblížil. Tentokrát tu stojí zas a já si říkám proč.

Zasedání je v plném proudu a tu mě pan starosta zaskočí. Vyzývá úřednici městského úřadu, aby podala vysvětlení k právě projednávanému bodu. Ta přistoupí k mikrofonu, aby konečně splnil svou úlohu. Aha, tak to je připravené pro úředníky. Jenže když je pan starosta s vysvětlením úřednice spokojen, otevírá rozpravu. Nejdříve se zeptá zastupitelů, zda v tomto bodě mají něco do rozpravy. Ti listují štosy papírů, avšak odezva žádná, a tak se pan starosta obrací do pléna a ptá se na stejnou otázku přítomných občanů.

Tak to jsem z toho jelen. A co bych k projednávanému bodu mohla mít? Podaným vysvětlením úřednice musím být uspokojena. Nemohu ani jinak, pořádně vlastně nevím, o co se v dané vyhlášce jedná. Mým uším byla vytržena jen některá slovíčka z kontextu. Rozhlížím se kolem sebe. Ani ostatní občané evidentně neví, co by dodali. Tu si všimnu, že jeden z přítomných drží v rukou jakýsi svázaný výtisk papírů. Bleskurychle zjišťuji, že se jedná o jeden ze dvou výtisků materiálů připravených pro občany. Rozhlížím se znovu kolem sebe. Sedí nás tu kolem třiceti a výtisk v dohlednu stále jen jediný. Totiž ten druhý si půjčil jeden ze zastupitelů, jenž si vlastní zapomněl. Ale nebudeme ho přeci pranýřovat.

Projednávají se další a další body a pan starosta se vždy ke konci rozpravy opět obrací na občany, kteří jsou stále mimo. Přichází poslední bod zastupitelstva – diskuse. Konečně nastává má chvíle. Opatrně přistupuji k známému mikrofonu a nesměle požádám vedení města o zpřístupnění podkladů občanům ve vícero výtiscích či na webu města.

Kdepak, to není běžná praxe. Pan starosta trpělivě poučuje malou holku stojící u mikrofonu, jak tyto materiály putují k zastupitelům přes spáleniště krvavé řeky až do poslední chvíle. Dobře, vyvěsit na internet společně s programem zastupitelstva alespoň vyhlášky, o kterých bude řeč, je neskutečný problém. Tak na co se nás ptáte, pane starosto? Když ty výtisky mohou být dva, proč jich nemůže být deset?

Lucie Dobešová
04. 01. 2011, 16:20


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát