Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Cena lidského života

S příchodem jara a prvních slunečných dní se celá řada našich silnic každoročně promění v závodní dráhu. Ani letos tomu nebylo jinak a smutné policejní statistiky to jen dokládají.

Mnozí lidé z našeho regionu určitě zaznamenali informaci o tragické události, která se odehrála minulou sobotu nedaleko Slaného na rychlostní komunikaci R7. Bezohledné frajerské předjíždění dvou floutků v nadupaných sportovních Nissanech GTR, kteří se vraceli z automobilových závodů, způsobilo tragickou nehodu posádky Renaultu Twingo. Vyhasl zde život mladého člověka a jeho těžce zraněná partnerka ve střešovické nemocnici bojuje o ten svůj. V osudném okamžiku se nadějný život mladé dvojice změnil v trosky, stejně jako jejich modrý renault. K dokreslení této události jedna zdánlivá maličkost: ani jeden z pirátů, kteří tragickou nehodu způsobili, nezastavil, aby poskytl svým obětem první pomoc a přivolal záchranku a policii.

Aby toho v našem regionu nebylo dost, tak o týden později došlo k dalšímu případu. Motorkář projel v Praze křižovatky na červenou a policisté se vydali za ním. Řidič ujížděl až dvousetkilometrovou rychlostí směrem k letišti a dál směrem na Slaný. Svou bezohlednou jízdou ohrožoval jiné účastníky silničního provozu. Při divoké honičce u Kvíce náhle motorkář prudce sešlápl brzdu a řidič policejního vozu strhl řízení mimo vozovku, aby do motorky nenarazil. Jeden z policistů utrpěl lehké zranění a byl převezen do nemocnice. Výtečník z místa nehody ujel.

Jsou to jen zdánlivě dvě malá sklíčka do mozaiky nehodovosti posledních deseti let, kdy na silnicích v České republice zemřelo více než dvanáct tisíc lidí. Z toho pět tisíc lidí zahynulo kvůli nepřiměřené rychlosti a tisícovku dalších zabili opilí řidiči. To se nezmiňuji o zbytečně mrtvých, kteří se jen zapomněli připoutat (těch byly tři tisícovky) nebo tisícovce motorkářů, kteří neměli na hlavě přilbu.

Soudy většinou kvalifikují smrtelné nehody způsobené bezohlednými piráty jako usmrcení z nedbalosti nebo jako těžké ublížení na zdraví a hrozí jim maximálně šest roků pobytu za mřížemi. Z praxe je však všeobecně známo, že tak „vysokou“ sazbu dostane jen málokdo z nich a po odpykání poloviny trestu se vrátí nejen z vězení, ale bohužel znovu i za volant. Podle mého – a nejen mého – soudu by měli být bezohlední a ožralí řidiči za zavinění smrtelné nehody souzeni ne za zabití, ale za vraždu. Kromě přiměřeného trestu pak doživotním zákazem řízení jakéhokoliv vozidla!

Vladimír Rogl
07. 06. 2011, 11:36


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát