Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Pamětní listy

Oslavy našeho nejvýznamnějšího státního svátku jsou ve Slaném už řadu let spojeny se slavnostním předáváním Pamětních listů zasloužilým slánským občanům, jako ocenění jejich celoživotních zásluh o rozvoj města v nejrozmanitějších oblastech života společnosti. Důstojný průběh ceremonielu je umocněn i slavnostní atmosférou vysoce kulturního prostředí, ve kterém se ocenění předává – v Městském divadle.

Za léta, kdy je tato tradice zavedena, se na jeho prknech, která pro umělce znamenají svět, vystřídalo několik desítek lidí, jejichž život byl zasvěcen nezištné práci pro město a pro své spoluobčany. Ne, nebudu jmenovat žádné osobnosti, protože bych nechtěně mohl ublížit těm, na které bych zapomněl, ale současně se skláním s pokorou před jejich entuziasmem a nezištností, se kterou rozdali celý svůj život pro blaho společnosti a především našeho města. Za zmínku však stojí pestrá škála oborů lidské činnosti, ve kterých právě tito ocenění občané zanechali svou nesmazatelnou stopu. Mezi oceněnými jsme mohli vidět sportovce šířící slávu národa i města, učitele, kteří se významně podíleli na výchově mládeže, pracovníky kultury, spisovatele, vědce, účastníky druhého i třetího odboje, historiky, lékaře i zdravotnice. Byli to vesměs lidé, jejichž život byl prakticky spojen i s veřejným a kulturním životem města, byť je třebas osud zavál do jiných končin vlasti. A lze u nich ocenit především to, co v Pamětním listu napsáno není - že po celý život, přes všechny společenské změny a zvraty, zůstali skromnými, poctivými a především slušnými lidmi.

Není náhoda, že mnozí z nich – až na malé výjimky – jsou zpravidla lidé seniorského věku a smutnou skutečností je proto i to, že někteří už odešli na druhý břeh, odkud není návratu. Tím víc je třeba pochválit radnici za udělená ocenění na sklonku jejich plodného života.

Také dnes večer bude opět na jevišti našeho divadla stát několik občanů, kteří z rukou starosty převezmou další Pamětní listy. Řadím se také do zástupu gratulantů a upřímně jim tisknu ruku.

Vladimír Rogl
11. 11. 2009, 12:15


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 11 bodů. Průměrný počet bodů: 3.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát