Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rogloviny: Mezi námi zloději

V době, kdy pro mnohé všeobecně platilo, že „kdo nekrade – okrádá rodinu“, se venkovští zlodějíčkové všech formátů zaměřovali spíš na rostlinné a živočišné produkty místního JZD a leckteré prase se v pohodě stravovalo s pašíky jézedovic.

Což o to, krade se i po plyšáku – a potvrzují mi to i pravidelné návštěvy u slánských či kladenských policistů - ale ostych zloděje i malé zlodějíčky přešel docela. Policie sídlí ve městě a obcemi profrčí policejní auto jednou za uherský rok. Připočítáme-li k tomu i to, že v řadě obcí z úsporných důvodů po půlnoci uhasíná veřejné osvětlení, lehce si spočítáme, kdy nastávají pro naše nenechavé spoluobčany zlaté časy. Jelikož způsobené škody nepřesahují většinou pár stovek, není to vlastně trestný čin a pokud policie pachatele takové „prkotiny“ vypátrá, je případ předán k řešení komisím veřejného pořádku při obecním zastupitelstvu, jejichž kompetence jsou prakticky nulové.

Nedávno jsme psali o zlodějích, kteří vykrádali (často za bílého dne) auta i na ulicích Slaného a mnozí okradení krádeže ani nehlásili.

Každé zimní období způsobí, že řada majitelů motorových pil se stává samozásobiteli paliva a z prořídlých lesíků kolem vesnic se stávají pomalu paseky. Není týdne, aby „někdo“ nevycucnul benzin ze zaparkovaného auta, nevybílil králíkárnu nebo se v létě a na podzim nezásobil ovocem či bramborami z cizích zahrad. Téměř klasickým se stal případ, kdy majiteli nemovitosti na okraji Zlonic sundali tašky ze střechy kůlny a druhý den mu je v hospodě nabídli jako výhodnou koupi po sedmi kačkách za kus. A zloděj se prý ani příliš nečervenal. Přistihnout někoho se okradení spíš obávají, protože když lumpovi ublížíte, máte na krku ještě opletačky. Z toho plyne, že návrat obecního policajta či obecní policie na vesnici je víc než potřebný a že je nutné znovu označit pravým jménem zlodějnu a zloděje. Vůbec bych pak nebyl proti zavedení starých dobrých šatlav. Leckomu by docela slušely.

Vladimír Rogl
22. 06. 2010, 15:25


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát