Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. června 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nefér hru v naší soutěži tolerovat nebudeme, od 1. listopadu budou platit nová pravidla v hodnocení

Nefér hru v naší soutěži tolerovat nebudeme!

Správcem serveru www.slanskelisty.cz byl v minulých dnech zjištěn zvýšený výskyt přístupů ze zahraničních IP adres. Při analýze bylo odhaleno, že z těchto adres bylo hlasováno pro příspěvky několika soutěžících. Po podrobném zkoumání pohybu návštěvníků na webu došel správce serveru k závěru, že se jedná o případ maskování IP adresy za účelem umožnění opakovaného hlasování z jednoho počítače pro jeden příspěvek. Takovéto praktiky jsou v rozporu nejen s pravidly Školní soutěže, ale nejsou žádoucí ani pro provoz serveru. Takto dosažené body budou soutěžícím při dalším zjištění odebrány a v případě opakování bychom byli nuceni tyto účastníky ze Školní soutěže vyloučit.

O nejhodnotnější ceny se budou žáci a studenti od 1. listopadu ucházet svými pracemi, nikoliv nashromážděnými body

Na přání mnoha našich čtenářů, kteří nás žádají, zda by nebylo lepší ohodnocovat soutěžící podle zajímavosti, množství a kvality jejich příspěvků, než na základě toho, kolik kdo má kamarádů, či jak je schopný si získat body, jsme se rozhodli od 1.listopadu udělovat ceny podle těchto nových pravidel:

1. Příspěvky bude hodnotit tříčlenná odborná porota

Odborná porota ve složení vydavatel, Jiří Červenka, šéfredaktor, Libor Pošta, a vedoucí redaktor Slánských listů, Sláva Pilík, bude denně ohodnocovat všechny příspěvky, které se objeví ve Školní soutěži, přičemž každý porotce bude moci příspěvek ohodnotit stupnicí 0 - 10 bodů. Za jeden článek tak může soutěžící teoreticky obdržet až 30 bodů.

Tato hodnocení budete moci on-line sledovat v tabulkách „Nejúspěšnější žáci a studenti dle odborné poroty od začátku soutěže“, „Nejúspěšnější žáci a studenti dle odborné poroty za tento měsíc“, a „Nejlepší příspěvky dle odborné poroty“. Vítěz za daný měsíc obdrží 1.000 Kč prémii a diplom, ostatních devět nejúspěšnějších žáků a studentů získá knižní odměnu s věnováním. Absolutní vítěz celé soutěže obdrží mobil v hodnotě 5.000 Kč dle vlastního výběru a devět nejlepších žáků a studentů věcné ceny. Nejúspěšnější články budou pravidelně zveřejňovány v tištěných Slánských listech.

Odborná porota bude přidělovat body jednotlivým příspěvkům dle této stupnice:

0 - naprostá tragédie

1 - aspoň bod za účast

2 - snad to bude příště lepší

3 - čekali jsme o trochu víc

4 - skoro dobrý

5 - dobrý

6 - lepší průměr

7 - hezký

8 - moc hezký

9 - vynikající

10 - špičkový

Odborná porota bude příspěvky hodnotit především podle těchto kritérií:

- zvolení zajímavého námětu

- čtivost

- pracnost

- fakta

- nápaditost

- přiložená fota

- stylistika

- gramatika

2. O cenu vydavatele Slánských listů

Každý měsíc bude vyhodnocen nejzajímavější příspěvek a jeho autorovi bude udělen diplom „O cenu vydavatele Slánských listů“ za konkrétní měsíc + knižní odměna. Na konci soutěže bude zvolen absolutní vítěz, jenž získá pohár „O cenu vydavatele Slánských listů“. Vydavatel SL bude nejlepší příspěvky každé pondělí hodnotit a komentovat.

3. Čtenáři budou mít nadále možnost příspěvky hodnotit

Čtenáři budou mít možnost nadále ohodnocovat jednotlivé příspěvky jako dosud. Průběžné pořadí soutěžících dle obdržených bodů od čtenářů se bude zobrazovat v tabulce „Pořadí žáků a studentů dle hodnocení čtenářů od začátku soutěže“. Prvních deset soutěžících, kteří obdrží nejvíce bodů, získá knižní odměnu, vítěz navíc diplom.

4. V říjnu se vítězům vyplatí dvě tisícikorunové prémie

Vítěz, který obdrží za měsíc říjen od čtenářů nejvíce bodů, získá částku 1.000 Kč, tak jak bylo uvedeno v dosavadních pravidlech. Dále jsme se rozhodli udělit finanční prémii ve stejné hodnotě i vítězi říjnové soutěže, v které zpětně rozhodovala odborná porota (průběžné pořadí můžete v tabulce sledovat již nyní).

5. Na jedno téma může soutěžící napsat maximálně pět článků.

Na jedno téma může soutěžící napsat maximálně pět článků. Pokud by jich napsal více, budou smazány. Tímto chceme zabránit tomu, aby soutěžící, který by nám zaslal třeba i padesát básniček, nebyl zvýhodněn proti tomu, kdo zpracuje padesát různých a navíc daleko těžších témat.

Věříme, že toto naše rozhodnutí uvítají všichni ti, kteří ctí pravidla fair play a kteří chtějí získat čtenářskou přízeň svými zajímavými příspěvky a nikoliv podivnými praktikami.

Váš admin

 

Nově upravená a doplněná pravidla Školní soutěže:

1. Soutěž potrvá od října 2009 do konce dubna 2010.

2. Každý žák či student odpoví vždy 1 x týdně minimálně na jednu otázku, kterou si sám vybere ze seznamu nabízených témat. Čím více témat během celé soutěže zpracuje, tím bude mít samozřejmě větší pravděpodobnost, že obdrží celkově více bodů než ti, kteří odpoví na méně otázek. Znamená to, že během celé soutěže musí odpovědět minimálně na 25 stanovených témat. V opačném případě ztrácí nárok na získání věcné ceny.

3. Na jedno téma může soutěžící napsat maximálně pět článků. Pokud by jich napsal více, budou smazány.

4. Každý příspěvek žák vloží do sekce „Školní soutěž“ na www.slanskelisty.cz, viz manuál pro vkládání příspěvků.

5. Odborná porota ve složení vydavatel, Jiří Červenka, šéfredaktor, Libor Pošta, a vedoucí redaktor Slánských listů, Sláva Pilík, bude denně ohodnocovat všechny příspěvky, které se objeví ve Školní soutěži, přičemž každý porotce bude moci příspěvek ohodnotit stupnicí 0 - 10 bodů. Za jeden článek tak může soutěžící teoreticky obdržet až 30 bodů.

Tato hodnocení budete moci on-line sledovat v tabulkách „Nejúspěšnější žáci a studenti dle hodnocení odborné poroty od začátku soutěže“, „Nejúspěšnější žáci a studenti dle hodnocení odborné poroty za tento měsíc“, a „Nejlepší příspěvky dle hodnocení odborné poroty“.

6. Soutěžící, který obdrží od odborné poroty za daný měsíc nejvíce bodů, získá finanční prémii ve výši 1.000 Kč a diplom, ostatních devět nejúspěšnějších žáků a studentů dostane knižní odměnu s věnováním. Absolutní vítěz celé soutěže, jenž nasbírá od poroty nejvíce bodů,  pak obdrží mobil v hodnotě 5.000 Kč dle vlastního výběru a devět nejlepších žáků a studentů věcné ceny. Pokud by měli dva či více soutěžících stejný počet bodů, rozhodoval by o jejich konečném pořadí vyšší bodový průměr na článek. Kdyby i tento údaj byl shodný, rozhodoval by los.

7. Jednotlivé příspěvky budou moci hodnotit i čtenáři (návštěvníci webu), přičemž z jednoho počítače (IP adresy) lze hodnotit konkrétní příspěvek pouze jednou a nejvíce mu lze přidělit pět bodů. Prvních deset soutěžících, kteří obdrží nejvíce bodů, získají knižní odměnu, vítěz navíc diplom. Pokud by měli dva či více soutěžících stejný počet bodů, rozhodoval by o jejich konečném pořadí vyšší bodový průměr na článek. Kdyby i tento údaj byl shodný, rozhodoval by los.

8. Pokud by žák vkládal na web nesmyslné, vulgární či jinak nevhodné příspěvky, bude ze soutěže diskvalifikován.

9. Je zakázáno do Školní soutěže vkládat příspěvky, které nezhotovil sám soutěžící. Pokud se tak stane, bude příspěvek smazán a při opakovaném porušení pravidel bude soutěžící vyloučen se soutěže.

10. Příspěvek soutěžícího nelze do Školní soutěže zadávat po částech, ale musí být vložen celý.

11. Nejzajímavější příspěvky z pohledu redaktorů SL budou pravidelně zveřejňovány v tištěných Slánských listech.

Admin
29. 10. 2009, 22:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 10. Čtenáři celkem udělili: 44 bodů. Průměrný počet bodů: 4.4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Petr a Pavel
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.24%

Spíše ano
graf

17.45%

Spíše ne
graf

14.63%

V žádném případě
graf

23.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2441
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát