Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 27. října 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Sbíráte je i vy?

Jako malá jsem mívala děsnou touhu něco sbírat – za každou cenu. Všichni něco sbírali! Ať už postavičky z kinder vajíček, nebo to byla autíčka, vizitky a já ani nevím, co všechno se tehdy sbíralo. Nakonec jsem si vybrala kapesní kalendáříky. Těch bylo všude spousta a tak jsem bez váhání začala. Z kraje jsem měnila, sbírala jedinečné kusy a byla jsem touto aktivitou skutečně nadšena. Kalendáříky jsem sbírala v bankách, na poště, v obchodech, zkrátka kde se dalo. Měla jsem jich něco přes tisíc, každý byl jiný a pořád mi to nestačilo. Pak se ale výběr zužoval, ledasco už jsem měla a tak začala být tato má sběratelská činnost nudná.

Kalendáře jsem nakonec snad někomu dala, nebo nevím, kde skončily, ale rozhodně jsem se jich ve finále zbavila. Smutný konec mého sbírání. Později jsem jistě začala sbírat spousty a spousty věcí, ale všechno mne to zase hned pustilo.

Možná jsou mezi vámi tací, kterým nadšené sbírání vydrželo déle, než mně, přesto si ale myslím, že není mnoho takových, kteří by vydrželi u kompletování čehokoliv celý život.

Přesto je mezi námi něco, co sbíráme docela všichni, jen si to tolik neuvědomujeme. Sbírá to každý z nás. Nic vás nenapadá? Ale ano, něco by se našlo.

Všichni do jednoho totiž sbíráme každým dnem nové zkušenosti. Nemám pravdu? Jako mrňousci nejprve zjišťujeme, že když spadneme na zem, tak to bolí, že když něco bolí, přijde na řadu paní, která si říká máma. A když nám tak nepříjemně škrundá v bříšku, je to hlad a musíme něco zbaštit.

Když už máme o nějaký ten rok na kontě víc, zjišťujeme, jak se dá počítat, kolik máme tužek, ale také zjišťujeme, čím maminku nejvíce štveme a za co nás naopak chválí.

V dětství ale námi posbírané zkušenosti zdaleka nekončí, během celého našeho života zkoušíme něco nového.

A jaké zkušenosti jsem posbírala já? Mám zkušenosti s hraním divadla, s fotomodelingem, zkušenosti s vařením, s jízdou na koni, ale také už vím, co je to láska a jaké je to mít štěstí.

Doufám, že posbírám zkušenosti i jako matka, manželka a snad i babička.

Sbírejte dál své zkušenosti a berte v potaz, že je to to nejcennější, co můžete sbírat.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
13. 03. 2010, 10:32


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 4.17

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

45.15%

Spíše ano
graf

17.31%

Spíše ne
graf

14.18%

V žádném případě
graf

23.37%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1947
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát