Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 4. října 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Sbírka pozastavena.

Již je to dávno co jsem šel jednou ze školy a ještě před budovou mě zastavil můj spolužák. Prohodili jsme mezi sebou pár slov. Poté vytáhl cosi z kapsy a říká ,, chceš´´? Byly to dvě hokejistické kartičky. Nevěděl jsem k čemu mě budou, ale nakonec jsem si je vzal. Doma jsem si je uklidil a zanedlouho se mi vymazaly z paměti. Po několika týdnech si můj nejlepší kamarád Honza přinesl do školy jakési album, když ho otevřel, nevěřil jsem svým očím. Viděl jsem fólie plné kartiček s hokejisty.

Vysvětlil mi, že již dlouho sbírá tyto kartičky, že se dají koupit v obchodě, že si je sběratelé navzájem vyměňují a při té dlouhé diskuzi se mě také zeptal, jestli bych je také nechtěl sbírat. Hned mě ,,prolítly´´ před očima ty dva hokejisté, které mám doma. Řekl jsem si, že by to nemuselo od věci a proto jsem si ještě tentýž týden koupil první balíček hokejistů. Tak vypadal můj sběratelský začátek.


V té době jsem již fandil pražské Spartě a tudíž jsem okamžitě sbíral hokejisty tohoto pražského klubu. Jelikož jsem stále nechtěl mít kartičky v balíku, koupil jsem si album i s fóliemi, které se začaly poměrně rychle plnit. Během prvního roku má sbírka čítala na dvě stě kusů, především s hráči naší hokejové extraligy.

Druhý rok se mi dostaly do ruky hokejisti týmů NHL, jejich počet se vyšplhal nad dvě stě. Další rok má sbírka sice rostla, ale již pomaleji. Důvod? Ceny deseti kusových balíčků šly nestále nahoru. Výsledkem tohoto zdražování bylo to, že se moje sbírka zastavila.

Od té doby se situace příliš nezměnila. Jediné co je nového jsou vyšší ceny hokejistických kartiček.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
V počtu asi 600 kartiček.
Kliknutím zvětšit
Hromádky již bohužel nerostou:-(

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
15. 11. 2009, 16:25


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 28 bodů. Průměrný počet bodů: 4.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek František
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.33%

Spíše ano
graf

17.70%

Spíše ne
graf

15.15%

V žádném případě
graf

23.81%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2864
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát