Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 29. ledna 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Hokejové kartičky

Mojí jedinou sběratelskou činností je sbírání hokejových karet. K této zálibě mě přivedl jeden můj bývalý kamarád ze třídy, a také moje milovaná sestra, jenž je sama sbírala. Byla to právě ona, jenž mi dala první balíček karet. Zezačátku jsem měl dva balíčky po 8. Od rodičů jsem, ale dostal k narozeninám speciální album na tuto moji zálibu.

Jeden balíček stál 60 korun, po měsících sbírání jsem našel obchod, ve kterém tato moje záliba stála 49 korun. Hlavně sbírám týmy HC Sparta Praha (nejoblíbenější tým) potom, Kladno a Plzeňské. Roku 2005, když byla výuka v NHL jsem dostal balíček kde byl Jaromír Jágr v kladenské dresu, který byl velmi ceněný. Ze začátku když jsem nesbíral ještě žádný tým, jsem se soustředil na hráče, který hráli nebo hrají v dresu Českého týmu.

Jediná nevýhoda je vysoká cena kartiček. Jednou ve škole se mi povedl husarský kousek, když jsem připínáčky na triko, jsem vyměnil za 400 sta karet.

Na každé kartě byl hráč vyfocen v daném týmu a na druhé straně se nacházelo rok narození, týmy kde působil, odchod do NHL pozice hráče, počet odehraných zápasů a vstřelených branek v naší lize, v cizině, ba dokonce i v reprezentaci.

Teď mám dohromady přes 1000 karet. Mezi mé největší sběratelské kousky, patří Hašek, Jágr, Gretsky, Bure, Brodeur, Straka, Výborný, Patera, Procházka, Málek, Beránek, Vlasák, Reichl, Šlégr a Bříza.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
David Výborný v dresu Sparty
Kliknutím zvětšit
karta Adama Svobody na straně kde se nachází vysvětlivky

Jan Klempíř, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 11. 2009, 18:20


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 2.5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Robin
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.80%

Spíše ne
graf

15.38%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2685
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát