Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 1. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Každý den.

  S hvězdou se setkávám každý den. Zdá se vám to divné? Co by na tom bylo divné? Všichni se každý den setkáváme s hvězdou. Že to není možné? Proč by nebylo? Copak naše žluté ,,kolečko´´ na obloze není hvězda.

Každý den se s ním setkáme, i když ho zrovna právě nevidíme, dotýká se nás jeho teplo, světlo a síla. Není to snad setkání?

Někdy se zamýšlím nad tím jaké to bude až tento zatím plynný obr zanikne. Vědci již dosti důkladně popisují ten moment, kdy slunce změní svojí podobu a v popiscích rozhodně nechybí to, že naše Země by tu jistě nebyla.

Nyní můžeme být ještě klidní Slunce tu má býti ještě 5000 milionů let. Poté se s touto hvězdou máme setkat doslova, proto že se nafoukne jako obrovský míč a naše planeta shoří jako papír.

To je však ještě velmi vzdálená budoucnost, do které ,,dojdeme´´ až za velmi táhlou dobu, která vlastně ani nemusí nastat. Cožpak mi víme jestli se dočkáme zániku naší životadárné hvězdy? Ne. To mi zatím ,,přešlapujeme na vratké laťce ze které můžeme kdykoliv spadnou do hlubin temnoty. Slunce si drží svůj standart, který hned tak nepustí. Slunce pozorovalo náš vznik už od samého počátku, všichni doufejme že nezhlédne ten protiklad.

Je to možná divné, ale já si slunce vážím nejvíce, protože kdyby nebylo této hvězdy, jistě by nevznikly hvězdy lidské.Važme si každého setkání.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Slunce
Kliknutím zvětšit
Země
Kliknutím zvětšit
Jdeš na návštěvu? Tak pojď
Kliknutím zvětšit
Setkání se podařilo.
Kliknutím zvětšit
Opět loučení. Ne však na dlouho

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
22. 12. 2009, 11:25


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Laura
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát