Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Je lepší shořet než vyhasnout

Byl ikonou své doby, geniálním zpěvákem, charismatickým introvertem a extrovertním rebelem. Na někoho mohl naopak působit jako nafoukaný narkoman, který neuměl nic jiného, než se hystericky svíjet na podiu a nevkusně „řvát“ do mikrofonu. Kurt Cobain - osobnost, se kterou bych se já chtěla setkat.


Nesnesitelně hyperaktivní blonďák, který nedokázal udržet pozornost a sám vyžadoval neustálou péči – začali ho krmit pilulkami na zklidnění. Nemůžeme se tedy divit, že z něj vyrostlo to, co z něj vyrostlo, když už v sedmi letech dostával pravidelnou dávku „omamných“ látek. Potom, co se mu rozvedli rodiče už to šlo jen od desíti k pěti. Toto období ho poznamenalo na celý život, nesl to velmi těžce a psychicky se hroutil. Každý krok vedle v jeho životě, každá nedokonalost, ztráta a chyba, to vše vedlo ke genialitě jeho hudby. Co si budeme povídat, velkou zásluhu na jeho úspěchu nesou i drogy, které ho částečně motivovaly, částečně zbavovaly bolestí, kterými trpěl a částečně ho i táhly dolů. Bez ohledu na to, jaký vzestup a spád jeho kariéra nabrala je jasné, že byl výraznou postavou na světové scéně, lidé ho obdivovali, davy ho zbožňovaly a on jako by se toho vlastně ani neúčastnil.


Rozhodně bych ho chtěla poznat více, zjistit, jaký skutečně byl. Z dokumentů je patrné, že nebyl žádnou namyšlenou celebritou, o věcech vždy mluvil s úsměvem, rád vtípkoval a vždy byl milý. Kdybych měla možnost se s ním setkat, neváhala bych. Nejdřív bych se šla podívat na jeho koncert, byl skvělým zpěvákem a jeho hudba je až výjimečná. Určitě bych nechtěla poznat jeho soukromí, probírat jeho život od dětství, přes hudbu až po manželství, ale kdybych si s ním mohla popovídat jako se sobě rovným člověkem a zajímavou osobností, kterou bezesporu byl, tak by mi to úplně stačilo.


Byl velmi zvláštní modlou, dostatečně talentovaný, krásný a zajímavý, ale moc citlivý a empatický na to, aby ustál nespravedlnost světa.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kurt Cobain

Adéla Bundová, OA Slaný, 4. ročník
25. 12. 2009, 19:53


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát