Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 22. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Naše hvězdy

  Přechod ze základní školy na gymnázium mi změnil život. Setkávám se s hvězdami každý den. Věřte nebo ne jsou to mé hvězdy, které mi dokážou zvednout náladu.

Začala bych Haničkou, umělecky si říká Hanˇa, je to slečna s neobyčejným talentem. Hanˇa zpívá v kapele jménem Rastafidli Orkestra, má překrásný hlas. Při jejím zpěvu mi běhá mráz po zádech a tuhne krev v žilách. Hanča má velké nadání i pro umění, má dokonalou představivost a tvořivost, někdy ji tiše závidím. Dokonce píše i básně, které pochopí jen lidé, kteří ji znají.

Další člověk který je v mých očích dokonalý je Klárka. Klárka je bohužel nevidomá, ale všechno zvládá na jedničku. Obdivuji její sebevědomost, je to slečna, která mi dokázala, že lidé dokážou vnímat srdcem, nikoho neodsuzuje podle vzledu, jde jí o to, co mají lidé v srdíčku. Vysvědčení má vždycky s vyznamenáním. Ráda píše povídky, čte knihy v jejím notebooku, který je nezbytnou součástí jejího školního života. Dokáže si ze sebe udělat srandu. Než si profesoři v prváku zvykli, že máme vyjímečnou spolužačku, tak jsme slýchavali věty typu: ,,Vy jste snad úplně slepá!“ nebo ,,Je to napsané na tabuli, tak to nebudu opakovat!“. Myslím, že pro všechny spolužáky byl prvák zkouškou, ale teď bereme Klárku jako kdyby byla úplně normální. Tuto slečnu jsem si oblíbila, protože se dokáže zasmát a dá se s ní skvěle pokecat o čemkoli.

Rychlé nohy, modré oči a parfémový závan tak to mě napadne, když se řekne Michal. Michal je třídním fotbalistou. Hraje fotbal už pěknou řádku let. Kdo jiný by mohl chytat ty kulaté věci v bráně než náš Michal? Nikdo jiný mě nenapadá.

Martin, matematický a chemický génius. Někdy jen obdivně kroutím hlavou, co všechno se mu vejde do hlavy. Vysoký štíhlý chlapec s modrýma očima a kolik se v něm skrývá intelektuálu? Nikdy nepochopím, kde se v něm ta inteligence bere. Já chci taky! Tiše mu závidím, pssst, nikdo to nesmí vědět.

Třída plná hvězd a co já? Já chci být také třídní hvězdou, chci se naučit třeba lítat bez křídel, nebo číst někomu myšlenky. Ale já jsem hvězdou jedině ve snu...

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Hvězda... taky jednou budu!

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 20:24


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 38 bodů. Průměrný počet bodů: 4.75

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Svatopluk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát