Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 1. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jedna hvězda vedle druhé

Dívám se na nebe, svítí, je to nádherný pohled. Každá hvězda si je podobná, ale přitom má každá jiné vlastnosti a je jiná. Něco jako lidé. Mohou vypadat stejně, ale vždy se něčím liší.

Také se ptám, proč vlastně herci, zpěváci a jim podobní jsou považovány za hvězdy? Nejsou to náhodou jen lidé, kteří měli možná větší štěstí a dostali se do nereálného světa?

Vůbec si nemyslím, že se někdo může přirovnávat k těm zářícím hvězdám tam nahoře. A jestli se už k nim jako slovem přirovnávat máme. Tak to vidím jednoduše. Všichni se máme považovat za hvězdy, protože všichni jsme si rovni!

Nikdo není výš a nikdo níž. Tak jak nám byl osud přichystán, tak hrajeme. Dovede si vlastně někdo představit jak tu chodí stejní lidé, se stejnými vlastnostmi, stejným uměním? Já tedy ne a proto vím, že nikdo se nesmí vyvyšovat nad ostatními, protože v dnešní době je potřeba dost věcí. Od herce až po popeláře. Všichni tu mají určitou roli, kterou všichni potřebujeme. Kolik by tu bylo bolavých zubů bez zubaře? Kdo by prodával věci bez prodavaček? A kdo by pekl cukroví těm co pro to nemají talent?

I oni si zaslouží nést název hvězdy. Stejně jako má rodina a přátelé. Hlavu vzhůru a starosti pryč. Každej hvězdou může být. K tomu stačí jenom chtít a nikdy nepřestat snít. 


Fotografie:

Kliknutím zvětšit
hvězdy na nebi

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
28. 02. 2010, 20:31


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Laura
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát