Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 29. ledna 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Hvězdy nad hlavou...

Nemyslím, že celebrity si zasluhují přezdívku "hvězdy". Možná že tak byli označeni kvůli nedosažitelnosti a nebo proto, že mnoho lidí v nich hledalo inspiraci a to světýlko "idolu" jim ozářilo cestu.
Nedávno jsem byla venku u našeho slánského rybíka. Bylo to už večer a měsíc a hvězdy nádherně zářili, i přesto že bylo zataženo. Hlavně večernice byla vidět. Tohle světlo se nádherně odráželo na vlnkách, které vítr naháněl na břeh. Seděla jsem na větvích té velké vrby a dívala se na tu noční nádheru. Jak zlé je pomyšlení, že hvězdy, ve kterých hledáme inspiraci a že slunce, ve kterém vidíváme naději a radost ze života jsou jenom koule plynů? To se těžko soudí. Třeba mi to také může být jedno. Vidím přeci nádheru světa, ať už je to naivní nebo ne a jsem v podstatě spokojená! Hlavní je jenom žít. K tomu jsme byli nejspíše stvořeni.
Proto vzhlížím ke svým hvězdám a mám strach se s nimi setkat. Co kdybych ztratila iluze? Co kdybych ztratila svoje poslední iluze? To by bylo zlé. Raději se na ně jenom budu dívat a mít přitom tužku za uchem, ať už to bude vypadat jakkoliv divně. Prostě svým způsobem budu plynout s davem. Jenom půjdu svým vlastním tempem a vedle něj, aby mě neudupal. Ale nesejdu z té ulice. To je jenom život mezi básníky.
O celebritách mohu pouze napsat, že většinu z nich jejich sláva pohltila. několik jsem jich už viděla naživo, s jednou jsme mluvila, jako malá holčička. Pan Chaloupek prostě vytvořil večerníkčy mého dětství a když jsem byla na Šumavě potkala jsem ho s rodinou v jendé horské hospůdce, kde jsme byli na večeři. Ale nebyl to pro mě nijak zásadní zážitek. Znám spoustu lidí, kteří jsou moje celebrity a znám i několik, kteří jsou moje hvězdy a svítí na cestu a přitom jsou nedotknutelní. A tak to možná má být.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Tohle je elektronicky idealizovaná obloha. Ta normální je mnohem hezčí.

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 11. 2009, 14:38


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Robin
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.80%

Spíše ne
graf

15.38%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2685
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát