Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 18. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jsme v tom všichni..

Hudba, zpěv.. to je obsaženo v naší rodině. Z tátovi strany hraje na nějaký nástroj každý. Přímo můj táta umí zahrát témeř na cokoli. Počínaje harmonikou, trubkou, přes bicí kytaru až ke klavíru. Mnoho nástrojů je si dost podobných, takže se dokáže zžít s většinou. Má vlastní skupinu DUS, kde teta zpívá, strejda hraje na saxofon, děda také, ale ten už má svůj věk a jezdí tedy s nimi jen občas. Táta se svými klávesami musí být všude. On si na nich může dát bubny, saxofon..cokoliv. Zpívat  taky umí. Sluch má víc než dobrý. Často jsou žádáni jen on a zpěvačka. Hrajou na různých plesech, svatbách, oslavách apod. Díky tomu jsem k hudbě vedená od malička. Na klavír hraju přes 9 let. Do hudebky - ZUŠ jsem začala chodit v první třídě. Hraní mě bavilo, jenže moje paní učitelka mě nedokázala vlbec a nic pochválit. Pořád mi nadávala jak mi to nejde. Dneska bych to možná házela za hlavu, i když líto by mi to samozřejmně bylo, ale holce v první třídě? Pořád na  ní řvát? Strašně mi to tím zošklivila.Vždy když jsem měla jít hrát, už mě tou nechutí začínalo bolet břicho. Slovo piáno, klavír...hnusilo se mi to. Vždycky jsem brečela když mi to nešlo, protoe jsem věděla že na mě bude zase řvát. Koncem čtvrté třídy jsem s tím skončila. V páté nastoupil brácha do první a s tím i na klavír. Chodil k jiné paní učitelce. Byla milá,hodná dokázala pochválit a povzbudit. Mě se po klavíru začalo stýskat. Chtěla jsem chodit k této, jenže už šla do důchodu. Tak jsme začali chodit s bráchou k panu učiteli Čapkovi. To byl vynikající člověk. Ale hlavně umělec. Dokázal zahrát úplně všechno. JAk jsem se nedávno dozvěděla, dokázal do not přepsat i muzikál Dracula. A proč o něm píšu  v minulém čase? Odešel. Ani nevím kam. Ale snad ho hraní stále živí.

TeĎ máme tedy novou paní učitelku. S tou sme si tak říkajíc padly do oka. Minulý rok zjistila, že jsem absolvent. Končím tedy s piánem první cyklus. 8 let. Vůbec mi to nedošlo. Letos jsem tedy v prvním ročníku druhého cyklu.

Baví mě to. Strašně moc. Mám špatnou náladu, a tak si sednu za klavír a hraju..=) Hraju i když prostě nemám co dělat apod.

Začínám už zvládat i takvé ty náročnější skladby. Ale nejvíce ne mě naštve, když mám jít někam zahrát, a já si vyberu něco jednoduššího, abych to nezkazila, skladbu, kterou hraju 5 let. Denně... a já to tak pokazim,jako bych za tím klavírem seděla poprvé. Ale co. Štve mě to tedy strašně, ale takových příležitostí na vylepšení ještě bude... Třeba budu pokračovatelka Dus a dám jí nový kabát..=)

Klára Dundrová, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
20. 12. 2009, 17:28


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Kačule - 11. 03. 2010, 22:38:21
...
DUS - Dundrova univerzální skupina? Ty jsi dcera mojí bývalé učitelky. :) Měla jsem ji ráda. :)

Dnes má svátek Leoš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát