Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Slánský pitaval: První milostná zkušenost se Ríšovi příliš nezdařila

Dlouhá léta se vedou diskuze sexuologů i pedagogů o tom, kdy je nejvhodnější věk k zahájení sexuálního života. V posledních měsících se k této otázce svým způsobem vyjadřoval i náš Parlament v rozpravě, týkající se snížení trestní odpovědnosti.

Navzdory těmto diskuzím i rozpravám tento okamžik stejně přichází nekontrolovatelně a jeho průběh stejně nakonec závisí na vlastních aktérech těchto prvních milostných zkušeností. Dá se říci, že pokud se nejedná o osoby nezletilé a není s vlastním aktem spojeno násilí, společnost se tím prakticky nezabývá. Jinak je tomu ovšem tehdy, jestliže je pohlavní styk vynucen násilím. O jednom případu, i když nakonec s nečekanou pointou, Slánským listům vyprávěla pracovnice kriminální služby Policie ČR v Kladně – nadpraporčice Š.

Oznámení o znásilnění

Bylo to v březnu před dvěma roky, kdy se na obvodní oddělení Policie ČR dostavila paní Jiřina Šestáková ze Slaného a oznámila, že před třemi dny byl znásilněn její dvacetiletý syn Richard. Vypověděla i to, že poškozený Richard má lehké mentální poškození a jako retardovaný po ukončení docházky do zvláštní školy nebyl nikde zaměstnán a pobírá invalidní důchod. Žádné podobné oznámení se nebere na lehkou váhu a přistupuje se k němu s naprostou vážností.

Návštěva restaurace

Výslechem matky a posléze i poškozeného Richarda Šestáka bylo zjištěno, že jmenovaný rád navštěvuje restaurace, hostince i automaty – a to díky své časové nezávislosti i v dost širokém okolí. Pro svou družnou povahu měl proto poměrně dost známých a kamarádů, kteří se s ním rádi napijí a „hodí řeč.“

Poškozený Richard Šesták dále vypověděl, že v den, kdy mělo ke znásilnění dojít, odjel autobusem ze Slaného do Brandýsku, kam si čas od času zašel do místní restaurace na pivo. V restauraci seděli i jeho známí, se kterými vypil několik piv a dva panáky. Vyloučil přitom, že by byl podnapilý, ale připustil, že měl dobrou a sdílnou náladu. Mezi hosty restaurace byl i třicetiletý Miroslav Votoček ze Slaného, kterého znal z dřívějška od vidění a který ho pozval ke stolu, kde spolu dopili pivo.

Nabídka noclehu

Přestože do zavírací doby ještě pár hodin chybělo, odešli spolu na autobusovou zastávku a vrátili se do Slaného. Při loučení na autobusovém nádraží navrhl Votoček Šestákovi, zda nechce k němu do bytu zajít ještě na kávu a že u něho případně může i přespat, aby se nemusel na noc táhnout přes celé město. Tuto nabídku Šesták akceptoval a spolu se odebrali do Votočkova bytu, posadili se do kuchyně, pustili si televizi a hostitel vyndal z lednice lahvová piva. Po chvilce navrhl, že ještě uvaří kávu a vybídl hosta, aby se šel před spaním osprchovat.

Večerní lázeň

Richard se v koupelně svlékl, prádlo i ostatní svršky složil na zem a vstoupil do vany, ve které se začal sprchovat. Po chvilce se otevřely dveře a do koupelny vešel odstrojený Votoček, který bez dalšího vysvětlování si k poškozenému vlezl do vany a začal ho sprchovat a omývat. Poškozenému to nepřipadalo divné a po chvilce mu jeho „pozornosti“ začal oplácet a tak se omývali a sprchovali navzájem. Postupně se však od tělesné hygieny přešlo k vzájemnému osahávání intimních míst, mazlení a nakonec i orálnímu uspokojování obou. Přestože poškozený tyto praktiky neznal, nezdálo se, že by něco namítal, ba dokonce se mu to zřejmě líbilo. Netušil ovšem, zda to bylo všechno nebo zda nebude něco následovat. Svěřil se, že dosud neměl žádné zkušenosti tohoto druhu ani s děvčaty.

Sexuální hrátky

Po krátké době Richard Šesták vylezl z vany, osušil se a odešel do kuchyně, kde si u okna zapálil cigaretu. Brzy nato za ním přišel v rozevřeném županu, pod nímž nic neměl, i hostitel, rovněž si zapálil a mlčky pokuřoval. Pak přistoupil blíže k poškozenému, kterého vysadil na parapet okna a opět ho začal ohmatávat, sahat mu mezi nohy a hladit na přirození. Poškozený se necukal ani nebránil. A nebránil se ani když ho pachatel vzal za ruku a odvedl do ložnice, kde ho posadil na postel. Na posteli oba pokračovali v mazlení a vzájemném orálním uspokojování. Oba dva byli silně vzrušeni a na Votočkův dotaz, zda se mu to líbí, Richard spontánně potvrdil, že ano. V jednom momentu však došlo k tomu, s čímž zřejmě poškozený nepočítal a to když si ho pachatel otočil na břicho a svůj ztopořený penis zastrčil do jeho análního otvoru. Vykřikl bolestí a prosil pachatele, aby toho nechal. Ten uposlechl a nechal Richarda v klidu odejít do kuchyně, kde se ustrojil a posléze odešel z neuzamčeného bytu.

Teprve po dvou dnech se Richard svěřil se svým zážitkem bratrovi a spolu pak matce, která další den šla synovu příhodu oznámit na policii.

Násilí se nekonalo

Při výslechu Richarda, bez přítomnosti jeho matky, potvrdil poškozený, že vše probíhalo naprosto dobrovolně, a to bez použití jakéhokoliv násilí či omezování osobní svobody, protože mohl kdykoliv z bytu odejít. Vzhledem k tomu, že v činu nebyl tedy spatřován trestný čin znásilnění, byla celá věc po výslechu Votočka, který nic nezapíral a naopak vše potvrdil, odložena.

Jiná situace by nastala tehdy, pokud by se jednalo o osobu nezletilou - pak by se jednalo o pohlavní zneužívání a v takovém případě, i kdyby zde násilí nebylo, hrozil by pachateli trest odnětí svobody ve výši tří až osmi let.

(pozn. red.: jména aktérů tohoto příběhu byla pozměněna)

Vladimír Rogl
15. 09. 2009, 14:44


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát