Dnes je pátek 26. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

foto
Souboj o míč Urbana z Vraného (vlevo) s Erbenem (na zemi). Foto Sláva Pilík

Na hřišti v Pavlíkově se ve 24. kole I.B třídy představil Sokol Vraný, který je zatím v soutěži na druhém místě a potřebuje body jako sůl, aby i z této pozice dokázal postoupit. V Pavlíkově se ale dal očekávat těžký zápas, vždyť domácí byli ohroženi sestupem a body měly pro ně cenu zlata.

Lépe začali hosté a v 15. minutě se po tečované střele Bauera ujali vedení 0:1. Poměrně vyrovnaný duel pokračoval snahou domácích o vyrovnání. To se jim podařilo ve 30. minutě z trestného kopu. Na krásnou střelu Fraňka do šibenice byl Pražák krátký. Po několika neproměněných šancích na obou stranách nakonec skončil první poločas 1:1.

Vstup do druhé půle měli lepší hosté. Již ve 47. minutě pronikl na kraj pokutového území odvážně Maliňák a skákavou střelou ke vzdálenější tyči zaskočil pavlíkovského Glosera - 1:2. Domácím pak trvalo téměř půl hodiny než se jim podařilo znovu vyrovnat. Branka ale stála za to. Tentokrát to byl pavlíkovský Bauer, který lehce obešel vranského Šafránka a střelou k tyči dal na 2:2. Pak měli domácí několik šancí jít do vedení, ale žádnou šanci nedali. Za to je stihl trest, a to hned dvakrát. Hosté totiž nejdříve 78. (Mrvík) a posléze v 81. minutě (Urban) dali hned dvě branky a rozhodli tak zápas. Sokol Vraný posílil své postupové šance, SK Pavlíkov porážka patrně odsoudila k sestupu.

SK Pavlíkov: Gloser - Dvořák, Jirásek, Franěk, Vodrážka M., Samson, Bauer, Pánek, Polcar, Fidler, Vodrážka T.

Sokol Vraný: Pražák - Pazdera, Špeta, Sedlářek, Urban, David, Bauer, Šafránek, Mrvík, Maliňák, Suchý.