Dnes je sobota 27. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Premiéra skončila nečekanou dělbou bodů

Kliknutím zvětšit
Trenéři SK Slaný Martin Stahl a Jiří Hořejší. Foto Zdeněk Tvrdek

Třiadvacátého a čtyřiadvacátého srpna odstartovaly krajské a okresní soutěže v kopané. Byli jsme se podívat ve Slaném na úvodní utkání I.B třídy s Brandýskem.

Po úspěšných přípravných utkáních se soupeři z vyšších tříd se očekávalo jasné vítězství domácích. Znovu se však potvrdilo, že mistrovské zápasy oproti přátelským je zcela jiná káva. Mužstvo Brandýska tvoří hráči bývalé Kolče. Je složené povětšině ze zkušených fotbalových veteránů, kteří na hřištích zažili nejednu těžkou chvilku. Svědčí o tom i nákolenice na jejich bolavých kolenech…

Všechno nasvědčovalo tomu, že slánští mladíci svého soupeře brzy „uhoní“. Zvláště, když v 16 minutě pěkně unikl po křídle Hořejší a prudkou střelou z hranice penalty nedal brankáři hostí Plotěnému šanci - 1:0. Brandýsek se ale nevzával. Za stavu 0:1 se to nedělá. Kdyby dostal další gól možná by se sesypal, ten ale nepřicházel. Jeho mnoha boji ostřílení hráči důrazně slánské obsazovali, nepouštěli je do šancí. Navíc přišla ve 30. minutě pro domácí smolná chvíle. Při souboji o míč byl neurvale faulován kapitán domácích Tauš, s krvavým zraněním v obličeji opustil hřiště. Ve více než pětiminutovém jeh ošetření hrál Slaný jen o deseti hráčích a hosté oslabení využili. Pravé křídlo uniklo, přihrálo do malého vápna a útočník hostí pohodlně vyrovnal - 1:1.

Druhý poločas byl hrán na stejnou notu. Domácí vytrvale útočili, jejich snaha však narážela na pevnou obranu hostí, kteří se snažili všemi prostředky remizu uhájit. V jednom případě hráč Brandýska ve snaze zabránit nebezpečnému útoku, odpálil míč s takovou razancí, že balón přelétl širokou střechu zimního stadionu a skončil na silnici vedoucí ke Studeněvsi. Kop hodný zápisu do Guinnessovy knihy rekordů…

Účel světí prostředky a protože v 55. minutě se jinak výborný Hořejší lekl nečekané přihrávky a z malého vápna trefil břevno branky Plotěného, nerozhodný výsledek se neměnil. V závěru utkání byl za nebezpečný faul vyloučen slánský Landvojtovič, i v deseti domácí dál útočili, avšak hosté z vynaložením posledních sil nerozhodný výsledek ubránili.

I přes nečekanou ztrátu dvou bodů není třeba ronit slzy. Mistrovská soutěž je teprve v začátcích, SK Slaný zůstává jedním z kandidátů na postup do I.A třídy. Možnost to dokázat měl v dalších dvou mistrovských utkáních. Ve druhém kole hrál v Lodenici a v neděli doma v očekávaném derby se Sokolem Vraný. Jak oba zápasy dopadly budeme informovat v příštích Slánských listech.