Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

foto
Slaný hrálo dobře kombinačně, ale do příležitostí se nedostávalo. Zde bojují se zálohou Braškova zleva Husárek, Mrština a v pozadí vše sleduje kapitán Tauš. Braškov - Slaný 3:2. Foto Sláva Pilík

Sokol Braškov - SK Slaný 3:2 (1:0)

Na krásně upraveném trávníku svedlo 22. mistrovské kolo I. B třídy proti sobě třetí tým tabulky domácí Sokol Braškov a šestý SK Slaný. Hosté byli v zápase kombinačnějším mužstvem, ale nezvládli začátky obou poločasů. Třígólové manko se jim podařilo pouze dvěma trefami snížit, ale body zůstaly domácím.

Slaný již ve 4. minutě prohrávalo, když střílený centr do vápna nešťastně tečoval obránce do vlastní branky.

O pár minut později mohli ale hosté vyrovnat, dobře namířil slánský Mrština ze střední vzdálenosti, ale brankář Manda střelu u tyče kryl. Ani v dalším útoku se přihrávka Hořejšího neujala, před nabíhajícím Mrštinou musel stoper domácích volit obtížnou kličku na malém vápně, ale nebezpečí domácí odvrátili. Slaný mělo více příležitostí skórovat, a to také ze standardní situace ve 38. minutě. Střela Hrdličky z trestného kopu ale byla o trochu vyšší než šibenice domácí branky.

Ani vstup do druhé půle tým Slaného nezvládl, ba situace byl ještě horší. Už ve 48. minutě dali domácí po rychlém útoku po levé straně branku. Po zaváhání celé slánské obrany střílel zblízka do prázdné slánské svatyně Maňkoš. Brzy po rozehrání již vedli domácí dokonce 3:0 a navíc o několik okamžiků později mohl dát Maňkoš čtvrtou branku, ovšem rána skončila na tyči.

Hosté přesto nesložili zbraně, postupně se z nepříznivého vývoje utkání oklepali a několikrát nebezpečně zaútočili na branku Braškova. Po faulu na Čablíka v 72. minutě ukázala rozhodčí Navrátilová na značku pokutového kopu. K míči se postavil Mrština a přesnou střelou k tyči snížil na 3:1. Slánští fotbalisté se dál snažili o korigování stavu, ale domácí se pečlivou obranou dokázali bránit. Až v 88. minutě dali hosté druhou branku. Zařídil ji pohyblivý Husárek, který přesnou přihrávku našel za obranu nabíhajícího Hrdličku, který zprava střelou podél brankáře ke vzdálenější tyči dal na 3:2. Hostům ale již zbylo málo času, aby si z Braškova poměrně zaslouženě odvezli alespoň bod. Špatné začátky obou poločasů už neměli čas napravit a Braškov své těsné vítězství uhájil.