Dnes je sobota 27. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Slánští fotbalisté přivezli bod, měli však na výhru

Utkání I.B třídy - hráno v neděli 26.dubna

Sokol Tuchoměřice – SK Slaný 1 : 1 (0 : 1)

Zápas v Tuchoměřicích začal lépe pro hráče Slaného. První střelu na bránu vyslal hned ve 2.minutě utkání Mrština. Ve 4.minutě střílíme na bránu podruhé a hned je z toho vedení 1:0. Předvedli jsme pěknou akci po levé straně, začal ji Hrdlička, přes Husárka se míč dostal k Mrštinovi, ten nahrál Landvojtovičovi, který díky své rychlosti a hlavně důrazu dopravil míč do sítě. V 7.minutě naši stopeři předvedli jednu ze svých slabších chvilek, domácí hráč však příležitost nevyužil a branku přestřelil.

O šest minut později kryl Kudrna první střelecký pokus domácích, s jejich dalekonosnou střelou si však poradil. V 16.minutě se po průniku do vápna dostal do slibné pozice Volf, jenže nevystřelil a o míč přišel. V 21.minutě jsme opět ukázali divákům pěknou a přesnou kombinaci po ose Tauš - Zíma – Landvojtovič, posledně jmenovaný odcentroval, ale Hořejší netrefil branku. V 28.minutě domácí nevyužili dalšího zaváhání naší obrany a opět míč poslali nad Kudrnovu bránu. O deset minut později pronikl do pokutového území domácích Hrdlička, jeho prudkou střelu však obránce zblokoval.

Po změně stran nás domácí zatlačili do defenzivy, začali si vytvářet střelecké příležitosti a několikrát dali vyniknout brankáři Kudrnovi. Tak tomu bylo například v 53.minutě, kdy vyrazil skvěle kopnutý trestňák na roh a hlavně v 65.minutě, když vychytal další trestný kop domácích a poradil si i s následnou dorážkou, tady svoje mužstvo podržel. Ještě před touto situací jsme ale také my ohrozili dvakrát domácího brankáře, v obou případech to byl dnes skvěle hrající Husárek, nejprve jeho bomba z dvaceti metrů skončila na břevně a dvě minuty nato mu chytře narazil míč Mrština, jenže domácí brankář další Husárkův střelecký pokus chytil. V 67.minutě střídá Hořejšího Cimrman.

V 71.minutě předložil Mrština míč Volfovi, jenže ten „z voleje“ přestřelil. V 73.minutě střídá Zímu Peška. V 79.minutě jsme měli další velkou příležitost ke skórování, do vápna se probil Husárek, následný závar domácí přežili a střelu Tauše srazil jeden z bránících hráčů. No a protože se nám ani z této situace nepodařilo dát gól a pojistit vedení, tak jsme z následného odkopu a rychlém protiútoku branku dostali a domácí vyrovnali. Na centrovaný míč nabíhali dva hráči Tuchoměřic, první balón netrefil, ale druhý jej hlavou zblízka poslal za bezmocného Kudrnu.

V 82.minutě jsme opět domácím „zatopili“ v jejich pokutovém území a po Hrdličkově bombě zastoupil na brankové čáře již překonaného brankáře jeden z obránců.

Dnes podali někteří naši hráči solidní výkon, brzy jsme šli do vedení, bohužel se nám nepodařilo vstřelit druhý gól, který by nás uklidnil. Příležitostí jsme k tomu měli hodně, více než náš dnešní soupeř. Vezeme tedy jeden bod z venku, ale podle vývoje zápasu jsme dva body ztratili.

Slaný nastoupilo v sestavě : Kudrna – Zíma, Čablík, Kozelka, Hrdlička – Landvojtovič, Tauš, Volf, Husárek – Mrština, Hořejší. Na lavičce náhradníků byli připraveni : Průcha, Hrubík, Peška, Cimrman a Sábl. (Shodou náhod tato pětice hráčů nastřílela o den dříve všech sedm branek Tuřanům za slánské béčko.)

26. 04. 2009, 23:00