Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 19. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Kliknutím zvětšit
Ne, není vyrovnáno! Střelu Maliňáka (v pozadí) ve 24. minutě vyrazil Patejdl na roh. Přihlíží domácí Kalik(č.4) a Bauer (č.11). Foto Sláva Pilík

Šlágrem 18. kola I.B třídy v kopané byl nesporně zápas druhého v tabulce Sokola Vraný proti dosud vedoucímu týmu AFK Loděnice. Domácí se netajili před zápasem tím, že chtějí leadera soutěže porazit a přesvědčit tak o svých kvalitách. První poločas zápasu ale nezvládli a přes své úsilí v druhé půli se nakonec radoval jejich soupeř.

Loděnice zahrozily jako první již v 5. minutě, kdy mezi tyče zamířila střela z hlavy Jana Pospíšila. Domácí Vraný to ale neodradilo od jeho počátečních útočných snah, vždyť je také nejlépe střílejícím mužstvem s průměrem tři góly na zápas. Ve 12. minutě se mohli domácí dočkat po právu vedení. Po pravé straně prošel do vápna Šafránek, do jeho přízemního centru se z hranice vápna opřel možná až příliš prudce Maliňák a nastřelil pouze břevno loděnické branky.

Kamera a komentář: Sláva Pilík

Hosté hráli opatrně a jejich hru dirigoval výborně hrající Petr Dostál. Právě tento záložník se v 19. minutě krásně uvolnil, za obranou Vraného našel nabíhajícího Jana Pospíšila a ten se tentokrát nemýlil - 0:1. Překvapivé vedení trochu zarazilo útočné snahy Vraného a jeho obránci udělali o čtyři minuty později další chybu. Hosté nakopli míč směrem na Jochmanovu branku, Sedláček se s brankářem moc nedohodl a hbitý František Pospíšil špičkou nohy dokázal v nepřehledné situaci Jochmana přehodit - 0:2. Vranské fotbalisty vedení hostů nedeprimovalo, dále útočili a ve 24. minutě mohl průbojný Maliňák snížit, jenže brankář hostí Patejdl dokázal střelu k tyči vytěsnit na roh. Ve 28. minutě naopak měli štěstí domácí. Míč u pomezní čáry vybojoval loděnický Dostál, nacentroval do pokutového území, ale nabíhající Mráz křížnou střelou minul obě tyče domácí svatyně. Nedáš - dostaneš se mohlo potvrdit úspěšně pro domácí ve 29. minutě, kdy se do dobré šance dostal stále aktivnější kapitán Vraného Cimrman, ale na střílený centr v malém vápně o centimetry nedosáhl. V poslední minutě mohli být domácí ještě rádi, že to není o tři góly. Hosté krásně centrovali z levé strany za obranu, kam naběhl František Pospíšil a přehodil vybíhající brankáře. Vysoký míč se před brankou Vraného ale odrazil od země a přeletěl těsně celou branku.

Výborný výkon obou týmů ve druhé poločase ještě podtrhli domácí útočníci, kterým nebylo možno upřít snahu o zvrat. Jejich úsilí bylo odměněno již ve 47. minutě, když Cimrman našel na hranici velkého vápna nabíhajícího Urbana a ten krásnou střelou do šibenice nedal Patejdlovi šanci - 1:2. Domácí měli brzy šanci vyrovnat, ale při hostech stálo štěstí. To se naopak odvrátilo od Vraného v 52. minutě, kdy si střílený centr srazili domácí nešťastně do vlastní sítě - 1:3. Do konce zápasu ale chybělo ještě dost času, aby šlo zápas ještě zdramatizovat. V 57. minutě padl asi nejkrásnější gól zápasu. Domácí pronikli po pravé straně, na prudký nízký centr si naskočil Urban a hlavou ke vzdálenější tyči dal svůj druhý gól - 2:3. Domácí se tlačili dál a dál před branku Loděnice, byli lepší, ovšem museli pamatovat také na obranu. V 59. minutě je málem potrestal Herejt, jenž se zčistajasna objevil sám před Jochmanem, ale centr z pravé strany nestačil umístit a přestřelil branku. Další gól nabídl hostům domácí brankář v 63. minutě. Jím vyhozený míč na obránce dopadl přesně na nohu atakujícího Šváchy a rázem se dva hráči soupeře řítili na branku Vraného. Brankář Jochman ale naštěstí pro domácí svou chybu napravil sražením Šváchovy přihrávky a dobíhající obrana hrozící nebezpečí odvrátila do zámezí.

Závěr zápasu byl hlavně o tom, zdali se domácím podaří alespoň vyrovnat. Výborní diváci, který se v ochozech sešlo plných 250, mocně své hráče povzbuzovali. V 72. minutě se blízko vyrovnání ocitl dvakrát po sobě Špeta, ale nejdříve z dobré příležitosti nastřelil jen loděnického Patejdla a po druhé ani netrefil branku. V 78. minutě reklamovali domácí ruku v pokutovém území, ale rozhodčí Asník byl jiného názoru. V posledních deseti minutách se hosté stáhli do obrany a pro domácí bylo těžké se prosadit do šance. Největší z nich nakonec přinesla poslední minuta nastavené hrací doby. Po přesném centru Maliňáka se na malém vápně dostal do vyložené šance Urban, ale hatrick se nekonal. Jeho hlavičku mířící již do sítě loděnické opuštěné branky totiž zmařil na brankové čáře obránce Kováč. Domácí byli zvláště ve druhé půlce lepší svého soupeře, ale tentokrát se jim, na rozdíl od prvního utkání v Loděnicích, vyrovnat nepodařilo.

Karel Grabmüller (Sokol Vraný): V úvodu jsme neproměnili vyloženou šanci, ale podobně na tom byli i hosté. Bohužel jsme pak dvěma hloupými chybami soupeři umožnili, aby šel lacino do vedení. Zápas byl velmi kvalitní, k čemuž přispěly oba týmy a lidé se měli na co dívat. Možná by byla zaslouženější remíza, ale těžko soudit. Hosté dali tři branky, my jen dvě a na pověstné „kdyby“ se fotbal nehraje.

Ludvík Herejt (AFK Loděnice): Nešli jsme do zápasu kompletní, museli jsme povolat několik hráčů z béčka a dorostu. Kluci se ale semkli a chtěli ukázat, že náš tým kvalitní, na rozdíl od některých názorů, skutečně je. Problém byl na začátku druhé půle, kdy jsme dostali kontaktní gól ze standardky, což je naše slabina. Nakonec jsme vítězství uhájili a jsou to pro nás zlaté tři body. Myslím ale, že o postupu není ještě rozhodnuto. I když další postupuje ten, kdo bude ve skupinách I. B třídy druhý s největším počtem bodů. A to se zatím týká právě naší skupiny.

Sestavy:

Sokol Vraný: Jochman - Kalik, Špeta, Sedláček, Urban, Švácha, Cimrman (K), David, Bauer, Šafránek, Maliňák. Ke střídání: Soudek, Kincl, Mrvik, Hubáček, Pražák.

AFK Loděnice: Patejdl - Bartoš, Slavík, Kováč, Frydrych Pavel (K), Dostál, Mráz, Pospíšil Jan, Herejt, Pospíšil Fr., Frydrych T.