Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 27. března 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: AK Slaný vyhrálo s loňským mistrem ze Mšena až v poslední jízdě

foto
Slaný vyhrálo díky výbornému výkonu celého týmu nad loňským mistrem ČR. Foto Sláva Pilík

V jedenáctém kole extraligové soutěže v ploché dráze Mistrovství ČR se na slánském plochodrážním stadionu představil loňský extraligový mistr ze Mšena. Slánští ale nechtěli nic dát zadarmo a představili se velmi dobrým výkonem, kterým si po většinu závodu udržovali náskok. O celkovém vítězství domácích ale rozhodla až poslední jízda.

V sestavě Málek, Chrzanowski (Polsko), Kocziecha (Polsko), Milík, Čejka, Dudek, Frištenský měli domácí po dvanácti jízdách z patnácti již náskok šesti bodů, ale v další jízdě o něj téměř přišli. Poté dopadl souboj nerozhodně, a tak o všem rozhodovala poslední jízda den. V té se v náramném světle představil polský jezdec Chrzanowski.

Ve druhém kole byli chvíli oba jezdci ze Mšena na prvních dvou místech, ale jen na chvíli vlastně v utkání vyhrávali. Již v dalším kole se vynikajícím manévrem dostal do čela zatím druhý slánský Chrzanowski a v posledním kole již před sebe nikoho nepustil. Čtvrtý dojel Málek. Slaný si tak připsalo v poslední jízdě remízu a udrželo své celkové vítězství o dva body před Mšenem. V průběhu závod poděkoval předseda klubu Petr Křikava slánskému zastupitelstvu za finanční dotaci na nákup od července povinných bezpečnostních mantinelů.

Diváci, kterých bylo na utkání kolem pěti set, kvitovali výkony slánských velkým potleskem, bohužel Slaný o své vítězství o pár dní přišlo zakročením administrativy. Jelikož slánský jezdec Vaculík, který nemohl pro zranění nastoupit a tak ho mohl nahradit hostující Málek, o pár dnů později a oproti řádům příliš brzy nastoupil k jiným závodům, byly body Málka ve slánském závodě dle pravidel anulovány bez náhrady a Slaný tak se Mšenem prohrálo.

Mšeno vyhrálo o den později také na domácím oválu, zde ovšem ryze po výsledcích, které byly dosaženy v rozjížďkách. Celkově je Slaný zatím na posledním místě extraligy, ale nemá ještě odjeto tolik utkání jako někteří ostatní. Dalším soubojem o body je středeční (30.6.) plochá dráha a utkání extraligy v Plzni.

Sláva Pilík
29. 06. 2010, 14:50


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Dita
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.64%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2733
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát