Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Prosím, nechoďte mě v noci vykrádat...

Mému okolí je dozajista známo, že mými asi nejoblíbenějšími doplňky a zároveň věcí, na které si potrpím, jsou náušnice. Dříve jsem si je kupovala a hledala po různých krámech a obchůdkách všemožné styly a kousky, které by se mi líbily, dnes už spíše jen hledám inspiraci pro další tvoření. Valná část z mé sbírky je totiž moje vlastnoruční práce.

Přišla jsem k tomu úplnou náhodou, když jsem byla s kamarádkami na chatě a jedna z nich vytáhla kleštičky, drátky, korálky a jiné věci, se kterými se dá tvořit. Zkusila jsem to, začalo mě to bavit a tak jsem si i já za čas pořídila svou „dílnu“. Ze začátku mi zůstalo to, že nejraději tvořím ve dvojici a ne sama a proto největší produkci bižuterie mám právě v létě, kdy se s onou kámoškou scházíme u ní na chatě a po ránu, v poledne i ve tmě korálkujeme všechno možné i nemožné.

Samozřejmě jsem nezůstala jen u náušnic, k oblasti mého tvoření se připojily náramky, náhrdelníky, ale také třeba zvířátka z korálků, dále také kofoláčci a podobné kravinky. Zjistila jsem, že být zručná v tomto oboru je celkem výhodné, za jedno, když vidím v krámě nějaké hezké, ale drahé náušnice, zapamatuju si je a doma se pak pokusím vytvořit vždy něco podobného. Za druhé, když se mně nebo někomu z rodiny roztrhne řetízek, utrhne přívěšek nebo něco podobného, není to na vyhození nebo se to nemusí brát ke zlatníkovi na opravu – stačím já, kleštičky a nějaký šikovný drátek. A za třetí, kdykoli potřebuju nějaký doplněk, nemusím prolítat celé město a hledat něco, co by se k danému oblečení alespoň maličko hodilo, ale stačí mi plně zahrabat v zásobách již hotové bižuterie nebo jednoduše vzít korálky, drátek, kleštičky a jde se na věc.

Většinou, když zvu k nám někoho domů nebo zveřejňuji na internetu fotografii své „sbírky“, prosím zejména slečny, aby mě v noci nechodily vykrádat. Mileráda vám místo smrtelného úleku, kdo to ke mně leze oknem, nějaký ten párek náušnic dám nebo udělám. Bude to dozajista i pro vás pohodlnější a příjemnější cesta, než se strachovat možností, že byste cestou k mému oknu v prvním patře uklouzli a zlámali si končetiny.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
'Poklad' v hrsti
Kliknutím zvětšit
Nástěnka

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
11. 03. 2010, 13:40


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

princezna - 16. 03. 2010, 17:13:50
Dooooost hustý... Taky jsem zkoušela ,, korálkovat" ale nemám na to nervi a poslední dobou ani čas... :-) Rozhodně to vypadá skvěle :-)

Betka.Dyckova - 11. 03. 2010, 18:53:11
Tak to je hustý, ta nástěnka :) Skvělý článek. :)

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát