Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Štěstí, aneb vše o něm

Štěstí? Co to vlastně je? Na světě Vám žádný člověk zcela určitě nepopíše jak vypadá štěstí. Ale přesto ho každý chce a mnohdy ho i má.

Já osobně beru štěstí jako vrtkavou veličinu, která má na několik chvil dostatečně pomoci vlastníkovi. Ale zeptám se trochu jinak, zaslouží si všichni mít to zázračné štěstí? Co třeba tento příklad, znám jednoho kluka, kterého se jeho kamarádi bojí, rodiče mu radši všechno koupí, aby se náhodou nerozzuřil a zaplatí mu kde jaké kurzy a školu, aby měl cenné vzdělání. No ale co pak? Co bude dál, on možná dokončí studium a myslíte si, že se změní, já o tom pochybuji, je to sice už dospělý člověk, každý by si mohl říct už má rozum, ale u tohoto jedince mi připadá, že rozum šel mimo něj, možná se poohlídl, ale raději šel zase dál. Já u něj opravdu vidím, že má štěstí a čekám a čekám kdy konečně bude z toho plynout to zázračné ponaučení, které tak dobře známe z těch knížek a vzrušujících filmů. Ještě jsem se nedočkala, a proto vždy když o tomto člověku mluvím, neodpustím si tu neomšelou větu „Ten má ale štěstí“ a v duchu mu neuvěřitelně závidím, naštěstí se pak vrátím do reality a řeknu si: „A co on vlastně má?“ Na koho se podívám mluví o něm jak o největším „grázlovi“ pod sluncem, takovou pověst bych tedy opravdu mít nechtěla. Stejně se ale ptáme proč zrovna on, čím si zasloužil mít tolik štěstí a po něm žádný trest? Podle mě je tohle čisté, čiré štěstí a věřím, že i on jednou šlápne vedle. Naopak některých lidí je nám až líto jací jsou bohužel smolaři a pro trochu štěstí šli by světa kraj.

Jistě si také jako já kladete tu záhadnou otázku kdo určuje poměr štěstí a neštěstí. Několik nadšenců by mi jistě odpověděli no přeci sám Bůh. Ale tato odpověď mi nestačí, nejsem věřící, a proto se nespokojím s touto lehkou odpovědí. Mě osobně to připadá jako nějaké kouzlo, které si na určitou dobu vybere jedince, ale po čase ho bohužel zase opustí, naopak někoho se drží pořád až je to neuvěřitelné.

Posuďte sami co je to štěstí? Můj názor už znáte a je pouze na Vás jestli ho přijmete pozitivně či negativně.

 

Klára Snopová, OA Slaný, 4. ročník
25. 12. 2009, 10:42


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát